Pirinç Unu Maskesi nedir nasıl kullanılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Burcu tarafından 20 Oca 2016 tarihinde açılan konu

 1. Güneydoğu Asya ülkelerinin yakıcı tropikal güneşi nedeniyle bu bölgede güneş lekeleri oldukça yaygındır.

  Özellikle cilt beyazlatma amaçlı olarak kullanılan pirinç unu maskesi, güneş lekeleri üzerinde de oldukça etkilidir. Güneş lekelerini tedavi etmenin yanı sıra güneşin zararlı etkilerinden cildi korumaya da fayda sağlayan pirinç unu maskesi, aynı zamanda güneş yanıkları üzerinde de oldukça etkilidir.

  Ciltte oluşan sivilcelere ve sivilce lekelerine de oldukça çok etki eden bu maske, diğer yandan cildin ölü hücrelerden arındırılmasına yardımcı olmakta ve gözenekleri temizleyerek cildin fazla yağdan arınmasını sağlamaktadır.

  Pirinç Unu maskesinin hazırlanması
  Pirinç unu maskesinin hazırlanması için gerekli olan malzemeler; 2 çorba kaşığı pirinç unu, 1 çorba kaşığı süt tozu, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir miktar su ile sınırlıdır.

  Bir kâse içerisinde karıştırılan pirinç unu ve süt tozunun içerisine zeytinyağı eklenerek karıştırılır. Bu karşımın içerisine maske cilde sürülecek kıvama gelene kadar su eklenir ve karıştırılmaya devam edilir. Hazırlanan bu maske ilk önce lekelerin üzerine, daha sonra ise yüze, boyna ve dekolte bölgesine sürülerek 15-20 dakika kuruması için beklenir. Bol ılık su ile durulanan
   
Yükleniyor...