Plazma TV'lere Yasak

'Teknoloji Haberleri' forumunda Wish tarafından 21 Oca 2009 tarihinde açılan konu

 1. Plazma TV'lere yasak geliyor. Çünkü: 4 kat daha fazla CO2 yayıyor ve 4 kat daha fazla enerji

  Avrupa Birliği büyük ekran TV'lere karşı savaş açmaya hazırlanıyor.
  Sebep: Plazmaların lakabı olan "4x4"te gizli. Plazma TV'ler benzerlerinden tam 4 kat daha fazla enerji tüketiyor ve 4 kat daha fazla karbon dioksit yayıyor.

  Özellikle son 5 yılda büyük ekran televizyonlar, dünya çapında hızla yaygınlaştılar. LCD'lerden önce yaygınlaşan plazma TV'ler, şu anda başta ABD ve Avrupa olmak üzere son derece yaygın bir şekilde kullanılıyor.

  Televizyon dünyasının "4x4"leri olarak da bilinen plazma TV'lerin bu güzel günleri sona ermek üzere gibi görünüyor çünkü Avrupa Birliği, bu büyük ekran televizyonlara karşı savaş açma hazırlığında.

  Uzun zamandır çevrecilerin hedefinde olan plazma TV'ler ile ilgili çalışma başlatan AB yetkilileri, 2009 baharından itibaren bu tip televizyonların yasaklanması için harekete geçtiler.

  AB'de evlerin yanı sıra bar ve alışveriş merkezlerinde yaygın olarak kullanılan plazma TV'lere getirilmesi düşünülen bu yasak, çevre dostu kuzeni LCD'leri etkilemeyecek. Çünkü LCD TV'ler plazmalara göre çok daha az enerji tüketiyor.

  -Alıntı-
   
 2. Cevap: Plazma TV'lere Yasak

  Çok ilginç nedir bu yasaklar anlamış değilim.Ona bakarsak tüm elektronik cihazlar fazla kullanımı esnasında zarar veriyor.Görüntü olarak çok güzel ve yer açısından da kolaylıktı.
   
 3. Cevap: Plazma TV'lere Yasak

  ben lcd lerden yanayım plazmaların zararını duymuştum:p
   
 4. Cevap: Plazma TV'lere Yasak

  Oooo ona bakarsak herşey zarar bu konuda duyarlı olamıyorum :oops:

  Çünkü hem çok estetik hem de kullanışlı :f40:
   
 5. Cevap: Plazma TV'lere Yasak

  :f106: :f106: yasaklansın tabi hatta şu eski siyah beyaz kalas tv lere dönelim hatta şu uyduları, çanakları, kablolu tv leri falanda kaldırsınlar versinler TRT yi insanlar koyun gibi yaşasın :f106: f
   
Yükleniyor...