Pratik Güzellik Sırları

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 18 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Pratik Güzellik Sırları
  Her insan güzeldir ama bakımlı olan insan daha bir güzeldir. İnsanın kendine özen göstermesi hem kendine hemde çevresine olan saygısından dolayı önemlidir. Bakımlı tırnaklar, saçlar ve dişler her zaman olumlu bir izlenim bırakır çevresindekiler üzerinde. İşte herkesin bilmesi gereken pratik güzellik sırları…

  Dişlerinizdeki sararmalar yüzünden gülüşünüzü elinizle saklamak zorunda kalmayın. Soda ve limon suyunu karıştırın ve dişlerinize sürün iki dakika sonra dişlerinizi fırçalayın farkı göreceksiniz.

  Dudaklarınız kuruyor ve kabuklanma yapıyorsa imdadınıza limon suyu yetişecek. Gece yatmadan önce dudaklarınıza süreceğiniz limon suyu sayesinde sabah uyandığınızda ölü deriden kurtulmuş olacaksınız.

  Özellikle yaz aylarında çirkin bir görüntü oluşturan dirseklerdeki kabuklanma ya da sert dokuyu bir çay kaşığı bal ve zeytinyağı karışımı ile ortadan kaldırabilirsiniz.. Bu karışım dirsekleri yumuşatır ve rahatça kısa kollu kıyafet giyebilmenize imkan verir.

  Çabuk kırılan tırnaklarınızdan şikayetçi iseniz yapmanız gereken limon ve zeytinyağını karıştırıp tırnaklarınızı bu karışımda bir süre bekletmek olsun. Bu sayede daha güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz. Ayrıca tırnaklarda oluşan sararmalar yine bu karışım sayesinde geçecektir.

  Saçlarınız çok çabuk yağlanıyor ve bu durum sizin için artık işkence haline geliyorsa yapmanız gereken limon suyu ile saçlarınıza bakım yapmak. Böylece saçlarınız daha geç yağlanacak.

  Dudak çeverisindeki kırışıklıkları engellemek için işaret parmağınız ile dudağınıza baskı uygulayın aynı anda üflemeye çalışın. Bu yöntem kaslarınızı geliştirir ve kırışık oluşumunu engeller.
   
Yükleniyor...