Prof. Dr. Türkan Saylan'ı kaybettik

'Haberler' forumunda Wish tarafından 18 May 2009 tarihinde açılan konu

 1. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan hayatını kaybetti.

  İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Onkoloji Servisi'nde uzun süreden bu yana tedavi gören ÇYDD Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti.


  SAYLAN'IN ALBÜMÜNDEN KARELER


  Saylan'ın vefatının ardından ÇYDD Genel Merkezi yazılı bir açıklama yaptı. ÇYDD'den yapılan açıklamada Saylan'ın saat 04.30 sıralarında vefat ettiği bildirildi.

  Açıklamada, "ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, bugün saat 04.30'da vefat etmiştir. Çok sevdiği ülkesinin çocuklarında, gençlerinde ve yol arkadaşlarının yüreğinde hayallere, düşünceleri, ilke ve değerleri ile yaşamaya devam edecektir. Ülkemizin başı sağ olsun" ifadeleri kullanıldı.

  Saylan'ın cenazesi yarın Zincirlikuyu'da defnedilecek.


  İŞTE SAYLAN'IN SON İSTEĞİ

  Hayatını kaybeden ÇYDD Başkanı Saylan, bilinci kapanmadan önce ailesi ve dernek yöneticilerine vasiyetini açıkladı.

  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan’ın bilinci Cuma günü kapanmaya başladı.

  Ailesi ve dernek yöneticileriyle son kez Cuma günü bir araya gelen Saylan, onlardan “vasiyet” niteliğinde bir dizi istekte bulundu.

  Saylan, kız öğrenci sayısının 36 binden 100 bine çıkarılmasını, Türkiye’deki her köye bir okul yapılmasını ve her kasabada kız öğrenci yurdu yapılmasını istedi.  TAZİYE DEFTERİ AÇILDI


  Tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde sabaha karşı yaşamını yitiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan için Şişhane'deki dernek merkezi önünde taziye defteri açıldı.

  Saylan'ın büyük boy bir resmi, Türk Bayrağı ve ÇYDD flamalarının asıldığı dernek merkezinin bahçesinde açılan taziye defterinin arkasına, Saylan'ın “Ergenekon” soruşturması kapsamında evi arandığı zaman camdan kendisini destekleyenlere el sallarken çekilen fotoğrafının yağlı boya tablosu konuldu.

  Dernek merkezinin bahçesinde gazeteciler ve taziyeye gelecek ziyaretçiler için masa ve sandalye yerleştirilirken, konuklar için çay ve simit ikramı da yapılıyor.
   
 2. Cevap: Prof. Dr. Türkan Saylan'ı kaybettik

  Allah rahmet eylesin ailesinin başı sağolsun...
   
 3. Cevap: Prof. Dr. Türkan Saylan'ı kaybettik

  allah sabır versin ailesine:(
   
 4. Cevap: Prof. Dr. Türkan Saylan'ı kaybettik

  Allah rahmet eylesin...
   
 5. Cevap: Prof. Dr. Türkan Saylan'ı kaybettik

  Allah günahlarını affetsin, ailesininde başı sağolsun
   
Yükleniyor...