Pürüzsüz Ve Yumuşak Bir Cilde Sahip Olmanın Yolları

'Kişisel Bakım' forumunda Dark tarafından 5 Nis 2009 tarihinde açılan konu

 1. Cilt tipiniz ne olursa olsun düzgün, pürüzsüz ve yumuşak bir cilde ulaşmanıza engel değildir. Eğer düzenli bir şekilde beslenip yağlı ve şekerli gıdalardan uzak durursanız ve rutin yüz temizleme teknikleri geliştirip günlük olarak uygularsanız, sivilceli veya kronik olarak kuru olan cildinizden kolaylıkla kurtulabilir, cildinizin temiz, sağlıklı, doğal parlaklığında ve pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra düzenli egzersiz yaparak ve stresli ortamlardan uzak durmak sağlıklı bir cilde sahip olmanızda size yardımcı olacaktır.

  Kısacası pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmak için sağlıklı beslenin, egzersiz yapın, çok ağır kokulu ve cildi kurutan sabunlardan uzak durun ve aşağıda sizler için hazırladığımız yüz temizleme önerilerini düzenli bir şekilde uygulayarak bunu hayatınızın bir parçası haline getirin.

  1. Yüz temizleme işine geçmeden önce bunun için gerekli olan malzemelere bir göz atalım. Yüz temizleyici, nemlendirici ve cilt toniği, yüz ve banyo havlusu, yüzünüzde düzgün ve sağlıklı bir cilt oluşması ve cilt sağlığının korunması için için yeterli olacaktır.

  2. Yüzünüzü kirlerden, bakterilerden, kozmetiklerden ve yağlardan arındırmak için günde iki defa yıkayın. Bu şekilde akne ve sivilce oluşumunu engellemek için sağlam bir adım atmış olacaksınız. Cilt yapınıza uygun, doğru yüz temizleyiciyi bulabilmek için yapmanız gereken şeylerden en önemlisi bir dermatoloğa, yani cilt doktoruna, görünmek olmalıdır.

  Doktor gerekli testlerden ve incelemelerden sonra size en uygun temizleyiciyi önerecektir. Yüz temizleyicilerle ilgili aklınızda tutmanız gereken en önemli şeylerden biri de vücudunuza kullandığınız sabunu yüzünüze kesinlikle kullanmamanız gerektiğidir. Bu durum yüzün soyulmasına ve ihtiyacı olan nemin kaybolmasına sebep olabilir.

  3. Yüzünüzü yıkarken ılık su kullanın. Kesinlikle sıcak su kullanmayın, bu çok fazla yağ kaybına sebep olabilir ve sonuç olarak da yüz tahriş olur.

  4. Yüzünüzü kurularken size özel bir yüz havlusu kullanın ve kurulama işlemini yaparken nazik ve yavaş bir şekilde yapın. Yumuşak bir havlu tercih edin. Her kullanımda temizliğinden emin olmak için yumuşak kağıt havlu kullanabilirsiniz. Özellikle seyahatlerde ya kendi havlunuzu götürün ya da kağıt havlu satın alın.

  5. Yüzünüzü temizleme işlemini gerçekleştirdikten sonra yine doktorunuz tarafından önerilen bir tonik ve nemlendirici kullanın.

  Yukarıda saydığımız basit önerilerle cildinizi doğal parlaklığına ve sağlığına kavuşturabilirsiniz. Tabii bu öneriler basit görünmekle birlikte cildinizin sağlığı yediğiniz yemeklerden içtiğiniz içeceklere, çalışma ortamınızdaki havanın kalitesinden kullandığınız kozmetiklere kadar pek çok farklı etkene bağlıdır.

  Aslında cilt için önemli olan bu faktörler tüm vücudunuzun ve organların sağlığı içinde önemlidir. Örneğin cildiniz çok miktarda suya ihtiyaç duyar ve yeterli miktarda su tüketmezseniz kurumaya ya da aşırı miktarda yağlanmaya başlar. Veya sürekli sigara içilen ya da havası kirli bir ortamda düzenli olarak bulunursanız cildiniz fazla miktarda kirlenir ve bu da gözeneklerin tıkanmasına, sivilce, siyah nokta ve akne oluşumuna yol açar.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Eyl 2014
Yükleniyor...