Rauf Denktaş Sözleri

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 14 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Rauf Denktaş Son Sözleri
  Rauf Denktaş'ın son sözleri neler

  Denktaş'ın solunum cihazına bağlanmadan önce, Rum lider Hristofyas'a bağırdı..

  Geceyi hastanede babasının yanında geçiren Denktaş'ın kızı Ender Vangöl, sağlık durumu ciddiyetini koruyan KKTC eski liderinin, solunum cihazına bağlanmadan önce yoğun bakımdaki anlarını Anadolu Ajansı ile paylaştı.

  Kızıyla konuşmasında, eşi Aydın Denktaş'a olan sevgisini, evlatlarına bağlılığını dile getirerek, Rum tarafına mesaj gönderen Rauf Denktaş, Kıbrıs müzakerelerinden de bahsetti.

  Babasının sürekli yatmaktan dolayı ağrısı olduğunu, konuşarak durumunu izah etmeye çalıştığını anlatan Ender Vangöl, Denktaş'ın, nefes alamaz durumdayken bile eşi Aydın Denktaş için sürekli "Sevemez kimse seni benim sevdiğim kadar.." şarkısını söylediğini, kendisinin de şarkıya eşlik ettiğinde, "Sizleri kaybetmekten korkuyorum" dediğini aktardı.

  Babasının, Rumca bir şeyler söylediğini, "Rumca anlamıyorum baba, İngilizce ya da Türkçe konuş" dediğini anlatan Ender Vangöl, babasının, Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas ile diğer Rum liderler için, Söyle kendilerine, burası bağımsız bir cumhuriyettir' dedi ve 'Hristofyas' diye bağırdı ifadesini kullandı.

  Ender Vangöl, Denktaş'ın, Kıbrıs müzakerelerinden bahsettiğini, toprak ayarlamalarına, iskana değindiğini ve "Nasıl olacak, nasıl yerleşecek bu insanlar?.." dediğini kaydetti.
   
 2. Cevap: Rauf Denktaş Sözleri

  Allah rahmet eylesin büyük adamdı mekanı cennet olsun
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Rauf Denktaş Sözleri
 1. Belinay
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,255
 2. Elfida
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,298
 3. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,354
 4. Meryem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,215
 5. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,228