Ravza Kavakçı Kan Kimdir? Hayatı Hakkında Bilgi

'Biyografi' forumunda Belinay tarafından 30 Mar 2012 tarihinde açılan konu

1. Ravza Kavakçı Kan

Meslek Milletvekili
    Parti Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti)
    Eğitim Uluslararası ilişkiler öğretim üyesi
    Ravza Kavakçı Kan, uluslararası ilişkiler uzmanı ve siyaset bilimci. Üniversitede siyaset bilimi üzerine dersler veren Kavakçı Kan, 1999 yılında meclis yemin töreninde hakarete uğrayan Merve Kavakçı'nın kardeşidir.

HAYATI
    Dr. Ravza Kavakçı, doktora eğitimini Türkiye’nin rol modelliği kavramını temsil gücü açısından Avrupa Birliği’ne giriş sürecinde inceleyen tezi ile Washington DC’deki Howard Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Ardından Boğaziçi Üniversitesinde Avrupa Çalışmaları yüksek lisasını, Dallas’da Teksas Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Lisansını almıştır.Çeşitli projelerde çalışan Ravza Kavakçı, 2008 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa Birliği’nden fon alan ilk projesinde proje koordinatörü olarak çalışmıştır. Eğitim sürecinde iki kitap bölümü yazan Kavakçı, halen İstanbul Ulaşım A.Ş. Proje Müdürlüğü’nde çalışmaktadır. Çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği yapan Kavakçının ilgi alanları arasında oryantalizm postkolonyal düşünce, discourse çalışmaları, Türkiye’nin Avrupa Birliği, Ortadoğu ve Amerika ile ilişkileri gelmektedir.

Yükleniyor...