Rengarenk yelek modeli

'El Becerileri' forumunda Gazel tarafından 29 Eki 2008 tarihinde açılan konu


 1. Motifleri yapması biraz uğraştırıyor ama zevkli oluyor. Önce renkli motifleri hazırlayın ve daha sonrada da siyah ip ile birbirne ekleyin. Önler 3 er sıra, 17 tam 1 yarım motiften oluşuyor. Önce 2 parça önleri hazırlayın. Arkada toplam 6 motif olacak,En sonda kenarlarına zincir çekerek zincirin üzerine pıtırcık oyasını yaptın. Siz farklı bir şekilde de oyalayabilirsiniz. Veya oya yapmayıp motiflerde kalabilir.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Resimlere bakarak örneğini çıkarabilirsiniz.
  8 zincirle 4 kutucuk yapıyoruz yeşil ipimizle. bu kutucukları 4 sıra yapacagız. Bu bölüm motifimizin göbek kısmı olacaktır. Daha sonra diğer ipimize geçiyoruz ve yaprak kısımlarını yapacağız. Bu yapraklar köşelerde olacak diğer yerleri sıkiğne yapıyoruz. Tam köşeye 6 zincir çekip batıyoruz ve geri dönüp içinin sıkiğnesini yapıyoruz.7 sıkiğne yapacagız içine. Şindi yaprağın orta kısmını yaptık. Tekrar 5 zincir çekip göbek yaprağın tam tepesine batıyoruz. tekrar 5 zincir çekip köşeye batıyoruz. Geri dönerek buraya 9+9 18 ikili trabzanla dolduracağız. Köşe yaprağın birini yaptık. Bu şekilde tek tek köşe yaprakları yapıyoruz

  [​IMG]

  [​IMG]

  Rengarenk motiflerimizi hazırladıktan sonra siyah iplikle pıtırcıklar yaparak birbirine ekliyoruz. Arkaya kaç motif geleceğini evdeki yeleklerinizin arkasına koyarak hesaplayın. Sonra üzerine boş kutucuklar yaparak yeleğin arkasını tamamlayacaksınız. Önler tümüyle motiftir ama isterseniz arka gibide örebilirsiniz.
   

Yükleniyor...