Resmen Tehdit Ediyorlar !!!

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 5 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

 1. PKK sempatizanları resmen tehdit etti !
  Diyarbakır'da düzenlenen yürüyüşte PKK sempatizanları olay çıkardı.


  Terörist başı Abdullah Öcalan’ın posterlerini açan ve yüzlerini puşu ile gizleyen bir grup gösterici, çevik kuvvet polisine molotoflu saldırıda bulundu. Polis, grubu dağıtmak için havaya ateş açıp, biber gazı ve tazyikli su kullandı. 1 polisin yaralandığı olaylarda 11 kişi gözaltına alındı.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, DTP Genel Başkan Ahmet Türk ile yarın göreşmek üzere randevu vermesinin ardından Diyarbakır’da DTP’ye yakınlığıyla bilinen Yurtsever Demokratik Gençlik Hareketi, ‘Yola gelin’ yürüyüşü düzenlendi. DTP Diyarbakır İl Başkanı Fırat Anlı ile bazı belediye başkanlarının da katıldığı yürüyüş, saat 19.30 sıralarında DTP Bağlır İlçe binası önünden başladı. Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı yürüyüş sırasında bazı grupların yüzlerini puşu ile gözledikleri görüldü. Yaklaşık 1.5 kilometre süren yürüyüş sırasında meşaleler yakılarak, ‘Biji serok Apo’, ‘Gençlik Apo’nun fedaisidir’, ‘İntikam’ şeklinde sloganlar atıldı.

  Koşuyolu Parkı Yaşam Hakkı Anıtı önünde toplanan grup, burada anıt önünde Abdullah Öcalan’ın büyük boy posteri ile Kürtçe, ‘Ya önder Apoyla özgür bir yaşam, ya da hiç’, Türkçe, ‘1 Eylül gelecek TC hesap verecek’, ‘Ya önder Apo'yla özgür bir yaşam yada yaşamama ve yaşatmama’ yazılı dövizler taşıdı.

  Anıt önünde yapılan basın açıklamasının ardından dağılanlar arasında yeralan yüzleri puşulu bir grup genç, güvenlik önlemi alan çevik kuvvet ekibinin üzerine molotof kokteyli fırlattı. Ardından Gürsel Caddesi’ni çöp kanteynerler ile kapatan göstericileri dağıtmak için polis müdahale etti. Yaşanan arbedede polis, göstericileri dağıtmak için havaya ateş açıp, biber gazı ve tazyikli su kallandı. Ara sokaklara kaçan göstericiler, buradan da güvenlik güçlerine taş atmayı südürünce kovalamaca yaşandı.

  Çok sayıda panzer ve polis, ara sokaklara dağılarak göstericilere müdahale ederken, patlamayan bazı molotof şişeleri polis müdürleri tarafından toplandı. Çıkan olaylarda 1 polis memuru hafif şekilde yaralanırken, 11 kişi gözaltına alındı.

  MOLOTOF KOKTEYLLERİ BULUNDU

  Diyarbakır’da çıkan olayların ardından polis, olaylara karışanları yakalamak için geniş çaplı operasyonlarını sürdürüyor. Polis, kovalamaca sırasında bir sırt çantası içinde atılmaya hazır çok sayıda molotof kokteyli ele geçirdi. Kentte olaylar yatışırken, gözaltına alınan 11 kişinin sorgulanmasına başlandı. Yetkililer, yeni gözaltıların olabileceğini belirtti.


  haber3
  Ne dersiniz fazla mı taviz veriliyor acaba !!!Ya da bir takım iyi niyetler suistimal mi ediliyor ?
   
  Son düzenleme: 5 Ağu 2009
 2. Cevap: Resmen Tehdit Ediyorlar !!!

  Artık bunları hak ettiğimizi düşünmeye başlıyorum. Yıllardır terörizm konusunda arpa boyu yol kat edemedik. Polisin, askerin eli kolu bağlı. Bu gösteriye bile kaç yüz kişi katılmıştır kim bilir. Sadece 11 gözazltı ne demek?
   
Yükleniyor...