Rip'li Oyunlar Nasıl Kurulur

'Teknoloji' forumunda Sitem tarafından 28 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Ripli oyun kurulumu
  ripli oyunu kurma

  Winrar dosyasını açıp(dosyayı sağ tıklayıp buraya çıkart tılayacaksını ) daha sonra setupu tıklayıp kuruyorsun hepisi bu kadar.

  Örnek olarak uharc ile sıkıştırılan Heroes of the Pacific oyununu açmak istersek eğer,Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi winrar ile sıkıştırılmış olan indirmiş olduğumuz dosyaları (Heroes.part1,Heroes.part2,Heroes.part3) bir klasörün içine taşıyalım.  ripli-1.  Şimdi Winrar yardımıyla klasörün içindeki herhangi bir part'ı seçip sağ tıkla açılan menüden "Klasöre çıkart" seçeneği ile bu üç dosyanın tek bir klasör içerisine açılmasını sağlayalım.  ripli-2.  Bu işlemi yaptıktan sonra yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Heroes klasörümüzün oluşması gerekli. Bu klasörü açıyoruz.  ripli-3.  Heroes klasörünü açtığımızda yine karşımıza yukarıdaki gibi sıkıştırılmış dosyalar çıkacak. Önceki işlemde yaptığımız gibi bütün dosyaları seçili hale getirerek "Klasöre Çıkart" seçeneğiyle yine bu dosyaların tek bir klasör içerisine açılmasını sağlıyoruz.  ripli-4.  Bu işlemi yaptıktan sonra yine yukarıdaki resimde görüldüğü gibi JFHOP klasörünün oluşmuş olması gerekli. JFHOP klasörünü de açıyoruz.  ripli-5.  Şimdi JFHOP klasörünün içeriği yukarıdaki gibi olmalı...  ripli-6.  FILE_ID ve JUNGLEFeVER dosyalarının haricinde kalan bütün dosyaları seçerek yukarıdaki resimde olduğu gibi "Klasöre Çıkart" seçeneği ile yine tek bir klasörün içine açıyoruz.  ripli-7.  Şimdi yukarıdaki resimde oluşan JFHOP klasörünü açıyoruz.  ripli-8.  Her şeyi doğru şekilde yapmışsak eğer, yukarıda göründüğü gibi dosyalar oluşacaktır. Diğer riplenmiş oyunlar için de bu işlem geçerlidir. Şimdi "setup" dosyasını çalıştırarak oyun kurulumuna başlıyoruz. (Oyun dosya isimleri farklılık gösterebilir ama prensip olarak işleyiş aynıdır. Setup.bat dosyası yerine install.bat dosyası olabilir. Hangisi var ise onu çalıştırıyoruz.)

  Setup dosyasını çalıştırdığımız zaman, siyah bir dos penceresi içerisinde uharc ile sıkıştırılmış dosyaları otomatik olarak açmaya başlayacaktır. Bu işlem süresi oyundan oyuna değişmektedir. 15-30 dakika arası sürebilir...  Uharc extract işlemi sürerken hiçbir şekilde siyah dos penceresini kapatmayın. "Done! Devam etmek için bir tuşa basın . . ." uyarısını gördüğümüzde oyunumuz artık kurulmuş demektir. Pencereyi kapatabilirsiniz  ripli-9.


  ripli-10.

  Pencereyi kapadıktan sonra, oyun klasörümüzün içeriğinin oluşturulduğunu göreceksiniz. Crack dosyası içerisinde herhangi bir mds. dosyası varsa bu dosyayı daemon tools yardımı ile mount ederek oyunun exe dosyasını çalıştırıp (heroes.exe) artık oyuna girebilirsiniz.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Haz 2015
Yükleniyor...