Rüyada abdest almak

'Rüya Tabirleri' forumunda HazaN tarafından 15 Kas 2009 tarihinde açılan konu


 1. Rüyada abdest almak ne anlama gelir?

  Abdest hataları silen, temizleyen ibadetlerdendir. Temizlik de imandandır. Rüyada abdest aldığını görmek; hayra, sevince, zorluklardan kurtulmaya tabir edilir. Bu rüyayı göre kişi hasta iş iyileşir. Günah işleyen bir kişi ise tövbe eder ve iyilik etmeye başlar. İyilik tarafı artar. Her türlü mutluluk kendisine nasip olur.

  Rüyada sudan başka birşey ile abdest aldığını görmek, dindarlığa alamettir. Namaz için abdest aldığını görmek, maneviyat ve mübarekliliğe işaret eder.

  Rüyasında süt veya bal ile abdest aldığını görmek, din konusunda selamete erişmeye delalet eder.Abdest aldıktan sonra eliyle abdest suyundan içtiğini görmek, hayır ve hasenata, berekete, hastalıktan şifaya, korkudan emniyete geçmek ile tabir olunur.

  Rüyada tam olarak abdest aldığını görmek, bütün dinlerde güzelliğe, Allahü Teala tarafından nasil olunacak himayeye delalet eder.

  Rüyada tüccar birinin abdestsiz namaz kıldığını görmeesi, sermayesi olmadan mal kazanacağına işaret eder. Yatağında abdest aldığını fakat ayağa kalkamadığını ve şiddetli bir derdin pençesinde kıvrandığını görmek, eşinden veya dostundan ayrılacağına işaret eder.

  Rüyada bir arkadaşının başı üzerine abdest aldığını görmek, arkadaşına varis olacağına ve onun eşyasına sahip olacağına işaret eder. Tanıdığı bir kişinin kendisinin başı ucunda abdest aldığını görmesi ise, gam ve kedere düşmekle tabir olunur.
   

 2. Cevap: Rüyada abdest almak

  Faydali bilgiler emegine saglik tesekürler Hazan.
   

Yükleniyor...