Rüyada baş görmek

'Rüya Tabirleri' forumunda HazaN tarafından 18 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Rüyada baş görmek ne anlama gelir?
  Rüyada baş yemek ne anlama gelir?


  Bir insanin kendi başını gölgesinde veya aynada görmesi çok mal ile tabir edilir. Bir ölü basini veya kemiklerinden bir kismini görmek, bir büyügünden yardim görmege isarettir.

  Kendi başından baska bir başı daha olduğunu görmek beş sekilde tabir olunur: Uzun bir ömür, islerinde kolaylik, iyi bir sonuç, bir sirkete katilma, büyüklere yakin olma. Basinin yarildigini veya yaralandigini veya kirildigini görmek de üç sekilde yorumlanir. Çocuk , mirasta bir olay, üstünlük.

  Danyal Aleyhisselama göre, bas büyük adam demektir. Elinde bir baş görmek, elinden büyük bir kimsenin tutacagina delildir. Basindan ayrildigini gören, büyük olarak tanidigi kimse-yi kaybeder. Boynunun vuruldugunu görmek, servetinin gidecegini anlatir.

  Kesik basinin cesedine tekrar iade edildigini görmek, kaybolan servetine veya isine yeniden kavusacagini anlatir. Bir kesik bas ile konusmak, hayra delalet eder. Önünden giden kesik bir basin arkasindan kosan, servetin arkasindan kosuyor demek-tir. Eger kaçan basa yetisirse servete kavusur. Asil basindan baska diger bir basa daha sahip oldugunu görmek; uzun ömür, islerinde isabet, taninmis bir kimse ile tanismak ve ondan yardim görmekle tefsir olunur.

  Başının büyüdügünü gören bekar ise evlenir; fakir ise zengin olur, basinin camdan oldugunu görmek, ölümünün yaklastigina; altin veya gümüs oldugunu görmek, ailesi yüzünden malinin artacagina; kursun veya kalaydan oldugunu gör-mek, bir derde ugrayacagina; toprak veya çamurdan oldugunu görmek de memnu olan hareketlerden birisini isleyecegine delalet, eder.

  Rüyasında baş yemek, fikir bakimindan yükselecegine delalet eder. Bu baş muhtesem ve isikli bir sofrada yenirse, söhretinin hududu yok demektir.

  Karanlik ve izbe bir yerde yenirse, fikir haya-tinin sönük geçecegine isaret sayilir.
   
Yükleniyor...