Rüyada Güvercin Görmek

'Rüya Tabirleri' forumunda Aysell tarafından 5 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. Rüyada Güvercin Görmek ne demek

  Rüyada Güvercin Görmek ne anlama gelir

  Rüyada güvercin görmek emin, sadık bir dost ve sevgili olarak yorumlanır. Rüyada güvercin güzel bir haber demektir Güvercini uçarken görmek uzaktan gelecek habere, isteklerinin Allah Teala tarafından yerine getirilmesine, Hangi şekil ve durumda görülürse görülsün, güvercin sevinç ve mutluluğa delallet eder. Evinde güvercin gören bekar erkek, mizacına uygun, ahlaklı ve güzel bir kızla evlenir.Bazı tabirciler, rüyada güvercin gören kimsenin bütün isteklerini Allah (C. C.) yerine getirir derler. Evinde güvercin olduğunu gören kimse bekarsa kendi karakterine uygun sevimli ve güzel bir kızla evlenir.
  Güvercinin, kendi üzerine sıçradıgını gören kimse, sevinç, ferah ve nimete delalet eder. Denilmiştir ki, rüyada güvercin olduğunu gören kimse, düşmanının malını yer, güvercin meydana çıkacak haber ve bir mektuptur.

  Kirmanı ye göre;
  Rüyada güvercin görmek, kadın erkek eşle yorumlanır. Kendisine bir güvercin hediye edildigini gören, uzak bir yerden iyi bir haber alır. Bir güvercine kurşun sıktıgını gören, birisine iftira eder.

  ibni Sirin in (R.A.) göre;
  Güvercin görmek uzaktan gelecek bir habere işaret eder dedigi rivayet edilmistir.

  Nablusi (rahmetullahi aleyh)in tabiri: Rüyada güvercin güvenilir elçiye, dürüst arkadaşa, sıcakkanlı sevgiliye delalettir. Bazende gizli sırları saklayan namuslu eşlere, aile geçimi için çalışmaya, ya da çok çocuğu olan ve evine bağlı adama delalet eder.

  Güvercin sürüsü rüya sahibi için riyasettir. Etlerini yemesi, hizmetçi-lerinin malların, yemeye.delalettir.

  Güvercin avladığını gören kimse, ileri gelen kimseler tarafından mal elde eder. Bir tabire göre güvercin görmek, Allah Tealadan ne isterse, kabul olduğuna delalettir. Evinde güvercin gören kimse, bekâr ise kendisine uygun, evine bağlı ve güzel bir kadınla evlenir. Bir güvercinin üstüne sıçradığını ya da üstünde uçtuğunu gören kimse, sevinç, ferah ve hayırlara nail olur.
  Rüyada kendisinin güvercin olduğunu gören kimse, düşmanlarının malını yer denilmiştir.
   
Yükleniyor...