Rüyada Karınca Görmek Ne Anlama Gelir

'Rüya Tabirleri' forumunda Eylem tarafından 8 Tem 2017 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Rüyada Karınca Görmek

  Çok sayıda karınca kalabalık insan topluluğu ile tabir olunur. Evinde birçok karınca görenin evlat ve akrabaları çoğalır.

  Bir yemek ya da malın üzerine birçok karınca üşüşmüş olduğunu görmek, o yemek veya malın pahalı ya da kıt olacağı anlamına gelir.

  Evinden karıncaların çıkmakta olduklarını görmek aile fertlerinin ölü ya da sağ olarak evinden çıkacaklarına işarettir.

  Kirmani, çok karınca görmek mal ve nimetle yorumlanır. Evinden karınca tarafından bir şey götürüldüğünü görmek hayra yorulmaz. Aksine getirdiğini görmek hayırdır. Ağzından ve burnundan karıncalar çıktığını gören ölür. Bir rivayete göre karınca rüyası hırsızlarla tabir olunur. Evine karıncaların girdiğini görmek, oraya hırsız gireceğine işarettir, diyor.

  Mağripli Cabir: "Çok sayıda karınca görmek zayıf düşmanla yorumlanır. Evinde zarar vermeyen karıncalar görmek evlat ve torunların çoğalacağına, evinden karıncaların çıktığını görmekse soyunun azlığına delalet eder," demiştir.

  İsmail Eş'as'a göre, küçük ve kırmızı karıncalar zayıf insanlarla, iri ve siya karıncalar da akraba ve aile fertleriyle yorumlanır. Evinden karıncaların uçarak çıktıklarını görenin evlat ve yakınlarından bir ya da bir kaçı gurbete çıkar.

  Ebu Sait El Vaiz: "Çok karıncalar görmek askerlerle yorumlanır," demiştir.

  Karıncalara hiç rastlanmayan bir yerde birçok karınca görmek orada yaşayanlar için iyi değildir, bir rivayete göre karıncalar, o bölgenin işgal edileceğine işarettir.

  Cafer Sadık (r.a) : " Karınca görme dört şekilde yorumlanır," demektedir: Aile ve çocuklar, akrabalar, yolculuk, mal ve nimetten ayrılmak.

  Rüyada Karınca Görmek.jpg
   

Yükleniyor...