Saç Boyası Nasıl Sürülür

'Kişisel Bakım' forumunda Sitem tarafından 29 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Saç nasıl boyanır
  dip boya nasıl yapılır?

  Dip boyası adı üstünde saçların diplerine özel boya fırçası ile sürülür ve fazla taşırmamaya özen gösterilir. Eğer kişinin saçı tek renkli ise saçın yıkanmasına 5-10 dakika kala, dip boyası uçlara doğru özel tarakla çekilir. Ancak saç röfleli ise dip boya dipte bırakılır ve uçlara doğru çekilmez, işlem bittiğinde de saç direkt olarak yıkanır.

  Dip boyasını evde yapmak biraz zor olduğu için mümkün olduğunca kuaföre gitmekte yarar vardır. Ancak ille de saç boyama işlemini evde yapmak istiyorsanız tüp boyalarını kullanabilirsiniz.

  Saç Boyası Nasıl Sürülür

  1. Boya boyayı açmaz. Saçlarınızda boya varsa ve daha açık renge boyamak istiyorsanız, saçınızda açma boya yada silme işlemi yapmak gerekir. Bu işlemlerin kesinlikle eğitimli profesyonel bir kuaför tarafından yapılması gerekir.
  2. Saçlarınızın rengi boyamak istediğiniz renkten iki tandan fazla açılmışsa pigmentasyon işlemi yapılmalıdır.
  3. Saçlarınızın rengi iki tondan daha fazla açılmışsa muhakkak ön boyama işlemi yaparak saçlarınızı boyaya hazırlamanız gerekir.
  4. Saçlarınızdaki beyazları kapatmak için saçlarınızın beyaz oranına göre boyamak istediğiniz saç rengine destek renk kullanmanız gerekir.
  5. Saçınızda beyaz kapatırken 20lik Oksidan gerekiyorsa 30luk Oksidan kullanmalısınız. 40lık Oksidan ile beyaz kapatamazsınız.
  6. Kullanacağınız boya ile Oksidan miktarı kullanmış olduğunuz markaya göre muhakkak karışım oranları aynı olmalı. Örnek olarak LOréal Majirel saç boyası karışım oranı 1e 1,5 tur yani 50 gr saç boyasına 75Gr Oksidan krem kullanılmalıdır. Saç açıcı serisi LOréal Majiblond serisi 1e 2 karışım oranına sahiptir. Yani 60gr LOréal Majiblond saç boyası ve 120 gr 40lık Oksidan krem kullanılmalıdır. Bu oranlarında dışında çalışma saçtaki beyazların kapatmasını engeller ve saçta kızıllık meydana gelmesine neden olur. Wella Koleston Perfect saç boyası 1e 1 oranda karıştırılması gerekir yani 60 gr saç boyasına 60 gr Oksidan krem. Birçok marka bu oranlarda kullanılır. Saç boyama hazırlama tarifene ve karışım oranlarına uyunuz
  7. Saç boyamaya başlarken saçlarınızı bir kulak arkasından diğer kulak arkasına ve alından enseye düz çizgi olarak dört eşit parçaya ayırın ve saçın çıkış yönüne düz fırça ile yumuşak fırça darbeleri ile saçınıza çok ince tutamlar halinde sürünüz.
   
Yükleniyor...