Saç Uzamasını Hızlandırmak İçin Ne Yapmalı?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 20 Ağu 2013 tarihinde açılan konu

 1. Saç Uzamasını Hızlandırmak İçin Neler Yapmalı?  Sizlerde Uzun saçlara sahip olmak istiyorsanız uygulayacağınız birkaç yöntemle birlikte güzel ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

  Bir çok kadın saç uzaması için uzun bir süre beklemeye ve yavaş uzayan saçlara asla tahammül edemezler.Saç uzatmak için illa ki saç bakım merkezlerinde pahalı ve karmaşık bir takım kürlere para ödemek gerekmiyor evinizde bulunan birçok malzemeyle saçlarınızın bakımı yapabilirsiniz.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/hizli-sac-uzatma-yontemleri-45402.jpg]hizli-sac-uzatma-yontemleri-45402[/IMGALT]

  Saçlarınızın daha hızlı uzaması için Proteince zengin yiyecekler tüketin..

  Her gün dengeli ve yeteri miktarda protein tüketmeye özen gösterin. Saçların uzaması ve canlılığını koruması için en gerekli besin grubu protein bakımından zengin yiyeceklerdir. Saçların yapısında bulunan keratin isimli madde aminoasitlerden müteşekkil eden bir protein türüdür. Vücudun keratin üretiminin yeteri miktarda ve kaliteli bir biçimde devam edebilmesi için günlük besin tüketimimizde yeteri kadar protein bulunması gerekmektedir.

  Yine saçlarınızın sağlıklı uzaması için demir ve Çinko takviyesi almaya dikkat edin. Çinko ve demir gibi minerallerin saç uzamasını hızlandıran bir etkisi olduğu günümüzde bilimsel olarak ispatlanmıştır.Yağlı saçlara sahip kişilerin saçları daha hızlı bir biçimde uzamaktadır. Çinko bakımından zengin yiyecekler ise Fıstık ezmesi, yağsız et, istiridye ve yengeç, tavuk, kabak çekirdeği, tam tahıllar, kepekli ekmek, buğday kepeği ya da nohut gibi besinler olarak sayılabilir.