Saça Kolay Şekil Vermenin Yolları

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 26 Eki 2012 tarihinde açılan konu

 1. Saçlara Nasıl Kolay Şekil Verilir


  Saçlara Kolay Şekil Vermenin Yolları

  Sevgili bayanlar güzelliğinin en önemli silahlarından biri olan saçların sürekli bakımlı ve güzel görünmesi pek de kolay bir şey değil. Oysa bazı noktalara dikkat ederek saçlarınızın kolayca şekil almalarını ve her zaman güzel olmalarını sağlayabilirsiniz.

  [​IMG]

  Kolay şekil alan saçlar için dikkat etmeniz gerekenler şöyle


  - Saçınızı forma sokmanın en kolay yolu saçınız nemliyken silikon içeren bir serum uygulamaktır.

  - Mükemmel bir at kuyruğu yapmak için saçı toplamadan önce saç diplerine sprey sıkmalısınız.
  Kuru saçları şekilkendirmek için

  - Saçınıza seksi bir dolgunluk kazandırmak için, kuruturken yuvarlak fön fırçanızı dik bir şeklide iki parmak kalınlığında saçınıza dolayın ve fön çekin.

  - Kuaförünüzden saç uçlarınızı incelterek kesmesini isteyin.

  - Saçınızı düz veya hafif dalgalı bir biçime sokmak için kuruturken fırça kullanmayın ki doğal bir görünüm kazansın.

  - Mükemmel bir röfleye sahip olmak için kuaförünüze aynı renk grubunun değişik tonlarını kullanmasını söyleyin. Böylece saçlarınız derinlik kazanır.

  - Kuru olan saça şekil vermek için saçınızı öne atıp, saç diplerine sprey sıkın. Böylece saçlarınızı geri attığınız zaman hoş bir form oluştuğunu göreceksiniz.

  - Eğer saçınızı yukarıdan topluyorsanız kuaförünüze saçınıza yapacağı röfleleri saçınızın alt kısmına uygulamasını söyleyin. Bu şekilde at kuyruğunuz bir ışıltı kazanacaktır.

  - Gece çıkmadan önce saçınıza parlaklık kazandırmak için bir allık fırçası yardımıyla far veya allığınızı saçınıza sürün.

  - Saçlarınızı yıkarken şampuanı sadece diplere, kremi ise uçlara sürün, bu saçınızın kurumasını engelleyecektir.

  - Saçlarınıza seksi bir görünüm kazandırmak istiyorsanız bir parça jöleyi iki avucunuza alıp, parmaklarınız tarak görevi görecek şekilde yukarıdan aşağıya doğru tarayın.

  - Saçlarınızı kuruturken dipten dışa doğru ters bir şekilde taradığınız takdirde saçlarınız daha dolgun bir görünüm kazanacaktır.
  Saçlarınıza parlaklık kazandırın