Saçın Yağlanmaması İçin Ne Yapılmalı?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 3 Ağu 2013 tarihinde açılan konu

 1. Saçın Yağlanmaması İçin Ne Yapmalı


  Yağlı saçlı kişiler için büyük bir sorun saçların yağlanması yağlı saçlar oldukça kötü mat ve sönük görünürler.Saçlarınızın parlak ve canlı görünmesi için en önemlisi yağlı görüntüsünden arınması için yapmanız gereken şeyler;

  Önerilerimize geçmeden önce Saç uzmanlarının yaptığı bir açıklamayı paylaşmak istiyorum sizlerle; yağlı saçlara sahip kadınların kısa saç kesimini tercih etmeleri gerekiyor. Aksi takdirde saçın uç kısımları kaynakmış gibi durabiliyor.

  Saçlardaki Yağlanma dış görünümü etkileyen bir sorun gibi gözükse de, gerçekte daha başka sorunların da başlangıcı olarakta görülebilir.Saçlardaki yağlanma engellenmezse dökülmeye de yol açabiliyor.

  Yağlı saçlar için şampuan seçerken özel olarak üretilen şampuanları tercih etmeniz öneriliyor.Ayda 1 kere arındırıcı şampuan kullanarak saçınızı ve saç derisini derinlemesine temizleyebilirsiniz.Nemlendirici krem seçerken dikkatli olun.Yine saç tellerini ağırlaştıran ve saçın hacmini azaltan saç şekillendirici ürünleri az kullanmaya özen gösterin.Ayrıca Saçınızı sık sık taramayın ve fırçalamayın. Saçı sık fırçalamak yağ üretimi arttırmaktadır.
   
Yükleniyor...