Saçlarınız Yaşlanmasın!

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 16 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Saçlarınızın yaşlanmaması için onlara özel bakımlar uygulamanız gerektiğini artık öğrenmenizin zamanı geldi sanırım bayanlar bende daih birçok kadın saçlarınıza çok hor davranıyor tararken,yıkarken,boyatırken ,kurutrken derken bir bakmışızki saçlarımız elden gidiyor.Henüz vakit varken saçlarınızın her daim taze ve canlı kalmalarını istiyorsanız aşağıdaki önerilerimize kulak kabartın ve saçlarınızın yaşlanmasının yollarını öğrenin.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/saclariniz-yaslanmasin-98854.jpeg]saclariniz-yaslanmasin-98854[/IMGALT]

  Özellikle yaz aylarında nemlendirici özelliği bulunan şampuan ve saç kremlerini kullanın. Yaz aylarında saçlar diğer mevsimlere oranla daha fazla yıkanır.Sık yıkamak saçlarda kurumaya neden olur. Bu nedenle şampuan seçiminde dikkatli olmak ve nemlendirici özelliği olanları tercih etmeniz gerekmektedir.

  Ayrıca güneşli günlerde güneş koruyucu krem kullanmayı ihmal etmeyin. Tıpkı cilde sürülen kremler gibi saçınıza da güneşe çıkmadan önce koruyucu sürebilirsiniz. Bazı saç bakım kremlerinin içinde bulunan 8-10 faktör arası güneş koruyucuları saç için yeterli olackatır.

  Şemsiye taşıyın, şapka ya da eşarp takın. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için çok güneşli havalarda dışarı çıkarken ya da sahilde otururken mutlaka şemsiye kullanın. Ayrıca şapka ya da eşarp takmanız da güneşin direkt saçınıza etki etmesini engelleyecektir.

  Saçlarınız sağlıklı olması ve genç kalması için ayrıca beslenmenizede çok dikkat etmeniz gerekmektedir.Sebze, meyve, protein ve kuruyemişlere yer vermelisiniz.Beslenmede yaşanan eksikliklerden ilk olarak etkilenen bölgelerden biri saçlar.Yaz aylarında bilinçsiz bir şekilde yapılan ve protein alınmayan diyetlerde saçlar büyük zarar görüyor. B ve C vitamini, çinko, biyotin, selenyum eksikliği de saç dökülmelerine neden oluyor. Özellikle et, süt, yumurta, balık gibi protein içerikli gıdalara sofranızda mutlaka yer vermeniz gerektiğini unutmayın.


   
Yükleniyor...