Sağlik Bakanliği Sigarayi Birakma Hatti 171

'Sağlık Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 14 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  171'i tuşlasanız yeter
  Sigara bırakma hattı 171
  T. C. Sağlik Bakanliği Sigarayi Birakma Hatti 171

  Sağlık Bakanlığı tarafından sigarasız hayata başlamak isteyenlere yardımcı olabilmek için kurulan “Alo Sigarayı Bırakma Hattının kurulduğu 27 Ekim 2010 tarihinden bu yana 2.2 milyon kez çaldığı bildirildi.

  Sağlık Bakanlığından aldığı bilgiye göre, telefondan 171'i tuşlayarak ulaşılan Alo Sigarayı Bırakma Hattı, kurulduğu günden bu yana sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenlerin ilgisini çekiyor.

  Uzmana danışmak sigardan kurtulmayı kolaylaştırıyor.
  Ayrıca bırakma sürecinin herhangi bir aşamasında Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattından yardım alınabileceğine işaret eden yetkililer, bu alışkanlıktan kurtulmak isteyen sigara bağımlılarına bunu bilimselliği kanıtlanmış yöntemlerle denemelerini öneriyor.

  Sigarayı Bırakınca kilo alırmıyım?
  Hattı arayanların bir çoğunda, sigarayı bırakması halinde kilo alma endişesinin hakim olduğu bildirildi.
  Sigarayı bıraktığınızda iştahınız artabilir ve tat alma duyunuz gelişebilir. Bu nedenle daha sık bir şeyler atıştırmak isteyebilirsiniz diyen uzmanlar, bu gibi endişesi olanlara şunları öneriyor

  Bu durumlarda meyve, sebze ve bir miktar çerez gibi sağlıklı yiyecekleri tercih ediniz ve cips benzeri abur cubur ürünlerden kaçınınız. Şimdilik diyet yapmayın.
   
  Son düzenleme: 14 Ara 2011
Yükleniyor...