Sağlık Bakanlığı sözleşmeli Dişci ve eczacı alımları

'Sosyal Konular' forumunda Ezlem tarafından 16 Kas 2010 tarihinde açılan konu


 1. Sağlık Bakanlığı sözleşmeli diş tabibi ve eczacı alım ilanı
  Sağlık Bakanlığı dişci ve eczacı alım şartları
  Sağlık Bakanlığı dişci ve eczacı başvuru şartları
  Sağlık Bakanlığı dişci ve eczacı başvuruları

  Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilmek üzere, noter tarafından yapılacak kura ile (856) Diş Tabibi ve (196) Eczacı alımı yapılacaktır.

  Sağlık Bakanlığı dişci ve eczacı başvuruları

  Kura başvuruları internet ortamında, personel.saglik.gov.tr internet sayfasındaki Personel Bilgi Sistemi (PBS) bölümünden yapılacaktır.

  Kura, 17 Aralık 2010 Cuma günü noter tarafından yapılacak olup kura sonucu aynı gün personel.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

  BAŞVURU ŞARTLARI

  1. Bu kuraya başvuran adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi ile aynı Kanunun 48inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6 ve 7nci bentlerinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

  2. Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emekli aylığı alanlar ile başvuru tarihi itibariyle 65 yaşını doldurmuş olanlar, bu kuraya başvuramayacaktır.

  3. Diş Tabibi pozisyonlarına başvuran adayların, 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunun 30 ve 31inci maddelerinde belirtilen şartları; Eczacı pozisyonlarına başvuran adayların 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanunun 2 ve 3üncü maddelerinde belirtilen şartları da taşımaları gerekmektedir.

  4. Diş Tabibi (Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Cerrahisi), Diş Tabibi (Diş Protezi), Diş Tabibi (Endodontik Diş Tedavisi), Diş Tabibi (Ortodonti), Diş Tabibi (Pedodonti), Diş Tabibi (Periodontoloji) pozisyonlarını tercih eden adayların, ilgili alanda doktora veya uzmanlık eğitimi; Eczacı(Farmakoloji) veya Eczacı(Klinik Eczacılık) pozisyonlarını tercih edenlerin ilgili alanda en az lisansüstü eğitim almış olmaları gerekmektedir.


  alıntı​