sağlıklı beslenme ile ilgili afişler

'Ders notları' forumunda HazaN tarafından 22 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. sağlıklı beslenme ile ilgili afişler

  Dünya nüfusunun önemli bir bölümü, yetersiz ve dengesiz beslenme sonucu oluşan hastalıklarla mücadele ediyor. Öte yandan, aşırı ve dengesiz beslenme sonucu oluşan obezite (aşırı şişmanlık), birçok insan için önemli bir sağlık sorunu olmayı sürdürüyor.
  Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme, herkes için özellikle de çocuklarımız için çok önemlidir. Çünkü yetersiz ve dengesiz beslenen çocukların, bedensel ve zihinsel gelişimleri geri kalıyor, sağlık sorunları ağır ve uzun sürüyor.
  Çocukluk döneminde kazanılan beslenme alışkanlıkları yaşam boyu sürmektedir. Çocukları yetişkinlerden farklı kılan en önemli özellik, sürekli büyüme süreci içinde olmalarıdır. Bu süreç; beslenme, genetik yapı, cinsiyet, çevresel faktörler, sosyo-ekonomik durum, kültür ve gelenekler gibi çeşitli etmenlerin etkisi altındadır. Bunların arasında en önemlisi de kuşkusuz beslenmedir.

  saglikli_beslenme_ile_ilgili_afisler-. saglikli_beslenme_ile_ilgili_afisler-1. saglikli_beslenme_ile_ilgili_afisler-2. saglikli_beslenme_ile_ilgili_afisler-3. saglikli_beslenme_ile_ilgili_afisler-4. saglikli_beslenme_ile_ilgili_afisler-5. saglikli_beslenme_ile_ilgili_afisler-6.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Tem 2014
Yükleniyor...