Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Yapılması Gerekenler

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 2 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

  1. Sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak için sizlere kısa ama oldukça önemli bir kaç önerimiz olacak bu önerileri dikkate alarak sağlıklı bir şekilde bronzlaşmanız mümkün olacaktır.Uzmanlar güneşin cildimizdeki elastik lifleri yıkarak, cildin erken yaşlanmasına neden olabildiğini bu nedenle güneşlenirken bilinçli güneşlenmek gerektiğini ayrıca yüksek faktörlü koruyu kremler ve yağlar kullanılmasını öneriyorlar.Ayrıca güneş cildimizde istenmeyen lekelere de sebep olabilir bu nedenle basit yöntemlerle sağlıklı bi rşekilde bronzlaşmayı öğrenmelisiniz.


    Güneş ışınlarının çok dik gelmediği saatlerde güneşlenip havuç yemeniz ya da havuç suyu içmeniz cildinize istenen görünümü kazandırılmanıza yardımcı olacaktır.Ayrıca mutlaka güneş koruyucularla birlikte kullanılmalıdır. Bu ürünlerin pigmentlere herhangi bir etkisi yoktur.Güneşlenirken saçlarınıza da dikkat etmelisiniz. Havuz ya da denizden çıktıktan sonra duş alarak saçlarınızı ve derinizi arındırılmalısınız.

    Bir yıl öncesinde aldığınız güneş kremelrini kullanmayın bu gibi kremlerin üzerlerinde tarihleri bulunur mutlaka tarihlerine bakın ve zamanı geçmiş ürünleri kullanmayın.Ve son olarak güneşlenirken ve fazla güneşle maruz kaldığınızda mutlaka ve mutlaka bol su içmeye özen gösterin.
     
Yükleniyor...