Sağlıklı ve Dengeli Beslenme

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 14 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

 1. Beslenme konusunda birçok hata yaptığımızı kabul etmek gerekiyor sanırım.Özellikle çocuklarımızın beslenmesinde dikkat etmemiz gereken en küçük ayrıntıları bilmek ve öğrenmemiz gerektiğini düşünüyorum kendi sağlığımıza da yine aynı şekilde özen göstermeliyiz sağlıklı ve dengeli beslenme sayesinde birçok hastalıklardan ve vücudumuzda oluşacak sıkıntılardan korunmuş oluruz.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/sagliklivedengeli-beslenme-45061.jpg]sagliklivedengeli-beslenme-45061[/IMGALT]

  Yazımızı lütfen dikatlice okuyun ve bilmeidklerinizi öğrenin ilave etmek istedikleriniz olursa sizde Sağlıklı ve Dengeli beslenme konusunda bizlere yorum yazabilirsiniz.

  Sağlıklı ve dengeli beslenmemiz için aldığımız gıaların çeşitli olmalarına dikkat etmeliyiz. Tek taraflı beslenmek insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Ayrıca, alınan gıdaların taze olmasına da özen gösterilmeliyiz suni gıdalardan kaçınmalıyız.

  Sağlığımız açısından gün içinde öğün sayılarını arttırmalıyız aynı zamanda düzenli beslenmeliyizki sağlığımızı tehdit eden durumlarla karşı karşıya gelmeyelim.İhtiyacımız olduğu kadar vitamin, protein ve su aldığınızdan ve yağ oranı az besinler tükettiğinizden emin olmalıyız.Besinleri yağda kızartmak yerine su buharında hazırlanan bir börek hem çok daha hafif hem de çok daha lezzetli olacaktır.

  Gıdaları hazırlarken besin değerlerinin zarar görmemesine de dikkat etmemiz gerekiyor.Yemeğin suyuna banmaktan da kaçınmayın, vücudunuz bundan memnun kalacaktır. Çünkü, vücudumuzun ihtiyacı olan mineral ve Vitaminler'in büyük bir kısmı yemeğin suyuna karışmış vaziyettedir. Bütün bunların yanında,alkol ve sigaradan da uzak durmalı ve spor yapmaya özen göstermelisiniz.
   
Yükleniyor...