Sahurda Limonlu Su

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 10 Tem 2013 tarihinde açılan konu

 1. Sahurda Limonlu Su İçmek
  Sahurda Limonlu su içmek metabolizmayı çalıştırma açısından oldukça faydalıdır.

  Fakat sahur yemeği öncesinde içilmesi öneriliyor.Limon birçok derde deva hepimizin sıklıkla kullandığı bir meyvedir.Alerjik etkisi olsa da aslında limonun faydalarının ne denli çok olduğunu bilmeyenimiz de yoktur. Limonun faydalarını biliyoruz da limonun faydaları arasında bir de bilmediğimiz faydaları yer alıyor. Limonun faydaları hakkında kısaca bilgi sahibi olmak isterseniz, bakın limon ve limon hakkında, limonun faydaları ile ilgili bilmediğiniz ne çok şey var:

  Limon içerisinde bol miktarda asit bulunmaktadır. Bu asit, limonun faydalarının da bazılarını sağlayıcı etki göstermektedir. Örneğin, limonun faydaları arasında, içeriğinde bulunan asit sayesinde enfeksiyonlarla savaşmasının sayılması gerekmektedir.

  Limon, güçlü bir antioksidan görevi görmektedir. Bununla birlikte, limonun faydaları arasında, kanser, kalp krizi; ve kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu etkisinden de söz etmek gerekmektedir.Limonun faydaları arasında, tansiyonu düşürmesinden ve iyi kolesterolü arttırmasından da söz etmek gerekmektedir.Limonlu su metabolizma sorunlarını giderir limon, anti kanserojen etkisi ile de bilinir.Limonun faydalarından yararlanırken limon suyunun faydalarından da yararlanmak gerekir.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/limonlu-su-74331.jpg]limonlu-su-74331[/IMGALT]
   
Yükleniyor...