Sarımsaklı zencefil çayı ile nasıl zayıflanır

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Sarımsaklı zencefil çayı ile nasıl zayıflanır

  [​IMG]
  Ballı limonlu Sarımsaklı zencefil çayı ile nasıl zayıflanır.

  Türkiyede obezite hastalığı gün geçtikçe artmaya başlıyor.Sağlık Bakanlığının bu konuda yapmış olduğu araştırmada Ülkemizde obezite oraı Erkeklerde %20,5 Kadınlarda % 41,0 Toplam da % 30,3 oranında ortaya çıkmıştır.

  Yukarıdaki oranların içinde bizde olmak istemiyorsak mutlaka Sağlıklı beslenmemiz ve diyet yapmamız gerekiyor. Duyduğunuz Bir çok diyet çeşidi var fakat diyet yaparken de sağlıklı diyet yapmak önemini bilmemiz gerekiyor.

  Diyet çayları son zamanlarda çok tercih edilmeye başlandı şimdi size tarif edeceğimiz çay en yararlı besinlerin bir araya geldiği çok güzel ve yararlı bir çaydır.

  Sarımsaklı zencefil çayımızın malzemeleri Sarımsak,Bal,Zencefil ve limondan oluşmaktadır.

  [​IMG]
  sarımsaklı ballı zencefil çayı

  Sarımsaklı Ballı Zencefil çayı nasıl yapılır.

  Malzemeler:

  Taze Zencefil

  2 Diş sarımsak

  1 Çay kaşığı Bal

  2 çay kaşığı limon suyu  Öncelikle bir kaba taze zencefili soyup ve üzerine iki fincan su ekleyip kaynatın. Taze zencefili 6 dakika kaynadıktan sonra içine iki diş ezdiğiniz sarmısak’ı ekleyin daha sonra iki çay kaşığı bal ve iki çay kaşığı limon suyu ekleyip iyice karıştırın. sarımsaklı çayınızı soğumaya bırakın bir süre bekledikten sonra süzün ve soğuk içiniz. Bağırsakları çalıştırma özelliği olan bu güzel çayımız, yağları yakmada da çok etkili.

  Özellikle şunu belirtmemiz gerekiyor bu çayla beraber bol yürüyüş ve egzersiz şart. Düzenli çay ve spor ile 3 haftada 11 kilo vermeniz mümkündür.