Savaş Ve Barış Kitabının Yazarı Kimdir

'Etüt Merkezi' forumunda Sitem tarafından 1 May 2012 tarihinde açılan konu

 1. Savaş Ve Barış Kitabını kim yazdı?  Savaş Ve Barış Yazarı Kimdir

  Savaş Ve Barış Kitabının Yazarı Lev Tolstoy dur.

  Savaş Ve Barış Kitabı Hakkında

  Savaş ve Barış Napolyon döneminde gecen Rusya ve Fransa arasındakı çekismeli savaşı anlatmasının yanında saray hayatı ve saray insanlarının bulundukları konumlardan nasıl değişikliğe uğradıgı da anlatılmaktadır.Olayın geçtiği veya söz edilen belirli bir yer yoktur; birkaç yer mevcuttur. Bunlar Lisi-Gori, Moskova, St. Petersburg ve savaşların yaşandığı bölgeler; smolenks borodino vilna gibi.


  [​IMG]

  Savaş Ve Barış Kitabı Karakterleri


  Piyer
  İri yapılı, cesur bir adamdır, fakat biraz çekingendir. Babası Prens Bezukofun nikahsız bir kadından olma çocuğudur. İlk olarak Eleni sevmekteydi fakat daha sonra Nataşaya değişik duygular hissetmeye başlamıştır. Fakat Andreden dolayı ona açılamamaktadır. Karısının ölümünden sonra ona daha da aşık olmaya başlamıştır. Andre öldüğünde evlenmişlerdir.

  Andrey
  Kısa boylu cesur ve akıllı bir askerdir. Prenses Liza ile evlidir. Karısı doğururken öldükten sonra Nataşaya açılmaya karar vermiştir. Son savaşta ağır yaralanması sebebiyle hayatını kaybetmiştir. Arkasında yetim bir çocuk bırakmıştır. Piyerin iyi bir dostudur.

  Nikola
  Çok büyük bir vatanseverdir. Ailesine çok düşkün, hep onların dediğinin olmasını isteyen bir karakterdir. Hatta bu sebepten dolayı, biraz da çıkan aksiliklerden dolayı sevdiği kızı, Sonyayı terk etmiştir. Daha sonra gönlünü Prenses Mariye kaptırıp onunla evlenmiştir. Savaşa askerlik yapmaya gitmiştir.

  Nataşa
  Yaşadıklarından çok çabuk etkilenen bir kızdır. Aşk bakımından kararları çok değişmektedir. Önce Borise gönlünü kaptırır, daha sonra Andreye, sonrasında Anatola ve sonra tekrar Andreye dönmüştü, fakat Andre aynı günlerde ölür. Bunun etkisini üzerinden attığında Piyerle evlenmiş ve mutlu bir yaşam sürmüşler.

  Sonya
  Fakir ama çok güzel bir kızdır. Kuzeni Nikolayı sevmektedir ve aşkı karşılıksız değildir, fakat bir süre sonra ona bir mektup yazarak ayrılmıştır. Nikola, Mari ile evlendiğinde Mariden nefret etmeye başlmıştır.

  Mari
  Biraz çirkindir, fakat vefalı bir insandır. Babasının ona o kadar çektirmesine rağmen onu ölümüne kadar yalnız bırakmamıştır. Nikolayı sevmektedir.

  Elen
  Çok güzel, fakat huysuzdur. Erkeklerin hepsi ona hayrandır. O yaşadığı yanlış bir şeyden dolayı Piyerle kısa süreliğine bozuşur. Daha sonrasında anjinden ölür.

  Liza
  Andreynin eşidir ve ona çok bağlıdır. Çok güzel bir kadındır ve bir o kadar da güzel huyludur. Doğum yaparken ölmektedir.

  Denisof
  Oldukça cana yakın ve samimi bir insandır. Nataşayı sevmektedir, fakat Nataşa ona yüz vermeyince vazgeçer.

  Dolohov
  Denisofun tam tersine bir adamdır. Bir zamanlar Piyerin arkadaşı idi, fakat Piyerin karısı Eleni lekelemesi sebebiyle Piyer onu arkadaşlıktan siler. Daha sonra Sonyaya bir evlilik teklifinde bulunur fakat Sonya onu kabul etmeyince vazgeçer.
   
Yükleniyor...