Sebzelerin Faydaları Nelerdir?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 21 Eki 2013 tarihinde açılan konu

 1. Kış aylarının gelmesiyle birlikte daha çok sebze tüketildiğini düşünerek bu yazımızda sizlere sebzelerin faydalarından bahsetmek istedik.Özellikle Ispanak,Semiz Otu Brokoli gibi yeşil sebzeleirn insan vücudu için öyle çok yararları varki bunlar saymakla bitmez.Ayrıca ne kadar çiğ tüketirsek bu sebzeler çok daha yararlı olduğunu unutmayalım.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/zebzelerin-faydalari-82217.jpg]zebzelerin-faydalari-82217[/IMGALT]

  Sizlere özellikle kış aylarında daha fazla tüketildiğini düşündüğümüz sebzelerden bazılarının yararlarını buyrun hep birlikte öğrenelim ne dersiniz?

  Ispanağın yararları:Özellikle çiğ ıspanak salatası çok yararlı ayrıca soğuk algınlığına karşı bol C vitamini içeren ıspanak suyunu mutlaka denemelisiniz.Ispanak diğer sebzelerden çok daha fazla protein içermektedir.Ispanak kemikleirn ve dişlerin sağlamlaşmasını da sağlıyor.Ayrıca ıspanak kalp adalelerinin güçlenmesine yardımcı oluyor.

  Yeşil biber ve domatesin faydalarını bilmeyen yoktur özellikle kahvaltıda bol bol tüketilmesinin önerildiği bu sebzeler C vitamini yönünden çok zengin sebzelerdir.Yeşil Taze fasulyenin pankreas bezesini, böbrekleri ayrıca karaciğeri ve kalbi kuvvetlendiriyor.Bezelyenin kansızlığı giderici özelliği olduğunu biliyormuydunuz ayrıca bezelyenin kan kanserine karşı koruyucu etkiside bulunuyor.Patlıcan A vitamini, fosfor bakımından zengin bir sebzedir.Patlıcan pankreas, karaciğer ve böbrekleri kuvvetlendiriyor.Ve idrar söktürücü özelliği vardır.Ayrıca insan vücuduntaki fazla suyu dışarı boşaltmaya yardımcı oluyor.
   
Yükleniyor...