Security Tool Virüsünü Nasıl Temizlerim?

'Teknoloji' forumunda Aysell tarafından 12 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Security Tool Virüsünü Nasıl Temizlerim?
  Security Tool Virüsü Nedir


  Security Tool Virüsü bilgisayarınıza girdiğinde karşınıza siyah bir ekran çıkarır,sadece internete ve MSNe girebilirsiniz.Diğer işlevleri kullanamazsınız.Bu virüsten kurtulmak için 2 yol var.

  1.Yol:

  Başlat - Çalıştır - msconfig yazıp entere basın Karşınıza gelen Ekrandan BAŞLANGIC sekmesine tıklayıp alttan TÜMÜNÜ DEVRE DIŞI bırak butonuna tıklayorsunuz.Bilgisayarınıza reset atıp COMBOFIX programı ile bilgisayarınızı taratıyorsunuz.


  Combofix flashdisk ve Az da olsa dikkatsiz yazılan CD'lerden bulaşan amvo.exe adlı zararlı autorun dosyasını başarılı bir şekilde bilgisayarınızdan kolayca siler.
  Amvo.exe Nedir?
  Bir Çok kişini kullanmış olduğu popüler antivirüs yazılımlarının neredeyse hiçbirinin tam çözüm sunmadığı bu zararlı uygulama kendini system32 klasörünün altına atıyor. En tehlikeli özelliği ise sisteminize bulaştıktan sonra kendini kopyalaması ve gizlemesi.

  2.Yol

  Bilgisayarınıza Reset Atın ve Açılırken F8 tuşuna basın Karşınıza Gelen Ekrandan Güvenli Modda Açın Seçeneğini Kullanarak Bilgisayarınızı Açın ve Sistem Geri Yükleme Yaparak Eski Tarihteki bir zamana geri döndürebilirsiniz.
  Sistem Geri Yükleme için izlenecek Yol
  Başlat - Donatılar - Sistem Araçları - Sistem Geri Yükleme

  [​IMG]

  Alıntı