Şeker Hastalığı Tedavisi

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Masal tarafından 3 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. Şeker Hastalığı Tedavi Yöntemleri


  Şeker Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir


  Şeker hastalığı tedavisi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin bilmesi gereken ilk konu; şeker hastalığının tip 1 ve tip 2 diyabet olmak üzere ikiye ayrıldığıdır. Her iki tipinde farklı sebeplerden oluştuğudur. Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler ile şifa aramadan önce kişinin, tip 1 diyabet ile tip 2 arasındaki farkı bilerek buna göre araştırma yapması gerekir. Şeker hastalığı için şifalı bitkiler ile tedavi yöntemleri son yıllarda araştırılan ve kuşkusuz etkisi kanıtlanan bir konudur ancak tip 1 diyabet hastalığının yapısı farklı olduğundan kişide görülen şeker hastalığı belirtileri üzerinde etkisi çok azdır.

  Şeker hastalığı tedavi yöntemleri kişinin diyabetinin tipine göre belirlendiğinden, uygulanan şeker hastalığı diyet programı ya da albümin hastalığı tedavisi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

  Şeker hastalığı tedavisi hakkında bilgi vermek için öncelikle tip 1 diyabetin farkının belirtilmesi gerekir. Şeker hastalığı tedavisi hakkında bilgi edinmek isteyenler; tip 1 diyabetin gençlerde ve çocuklarda görülen şeker hastalığı olduğunu ve bu hastalığın esas nedeninin pankreasta meydana gelen hasar olduğunu bilmesi gerekir. Tip 1 şeker hastalığı tedavisi hakkında bilgi verilmesi gerekirse; tip 1 diyabeti tamamen tedavi edecek tek bir tedavi olduğudur. Tip 1 şeker hastalığı tedavisi hakkında bilgi edinmek isteyenler için belirtilmesi gereken konu; tip 1 diyabetin tek tedavisinin pankreas nakli olduğudur.

  Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler ile kan şekerinin kontrol altına alınması daha çok tip 2 diyabet hastalarında mümkündür. Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler toplam hasta sayısının %90′ını oluşturan tip 2 diyabet hastalarında daha etkili bir şekilde işe yaramaktadır. Tip 2 diyabet hastaları, şeker hastalığına iyi gelen bitkiler içerisinde en çok öne çıkan ökse otu ve çörek otu kullanımıyla, 1 ay içerisinde kan şekerlerini dengeleyebilmektedir.
  Çörek otu ve ökse otu şeker hastalığına iyi gelen bitkiler arasında kan şekerini en etkili şekilde dengeleyen bitkilerdir. Şeker hastalığı tedavisi hakkında bilgi almak isteyenlerin öncelikle doktora başvurması daha yararlıdır..
   
Yükleniyor...