Şeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 9 Haz 2011 tarihinde açılan konu

 1. Şeker hastalığına bitkisel çözüm


  Şeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ?

  Ayrık otuŞeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ? bol miktardaA ve B vitamini içerdiğinden karaciğer rahatsızlıklarına karşı oldukça etkili bir ilaçtır. Şeker hastalarına önerilir.

  Beş parmak otununŞeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ? böğürtlen yaprağınaŞeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ? yaban mersini ve fasulye kabuğu ile karışımına karanfil ilave edilerek kullanılması şeker hastalığına karşı tavsiye edilmektedir.

  Çayır papatyasının çiçeklerinin suda kaynatılması ile elde edilen çay veya sıkılarak elde edilen çayır papatyası suyuŞeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ? şeker hastalarına yararlı olupŞeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ? karaciğer diye de anılan bir bitkidir.

  Karnabahar şeker hastalığına karşı etkilidir.

  Keten tohumu (1 yemek kaşığı) 1 litre suda Şeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ? su ½ litreye düşünceye kadar kaynatılır ve günde üç kere içilirse kandaki şeker miktarı düşer.

  Kuru fasulyede şeker hastaları için yararlıdır.

  Salatalık kandaki şeker miktarını ayarlar.

  SoğanŞeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ? enginarŞeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ? pancarŞeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ? zeytinŞeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ? zeytinyağıŞeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ? fındıkŞeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ? ceviz ve bademŞeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ? şalgam şeker hastalığına iyi gelir.

  YulafŞeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir ? vücuda ısı verdiği için yazdan çok kışın tüketilir. Şeker hastalığına etkilidir. Kış sabahları kaynatılıp lapa şeklinde yenebilir. İçine kuru yemiş ve bal katılarak besin değeri artırılır.   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Mar 2013
Yükleniyor...