Selim Temurci Hayatı ve Siyasi Hayatı Hakkında Bilgi

'Biyografi' forumunda Belinay tarafından 23 Mar 2012 tarihinde açılan konu


 1. Selim Temurci


  Doğum 1970-Rize
  Meslek Ekonomist, siyasetçi
  Önce gelen Aziz Babuşçu
  Selim Temurci, Türk ekonomist ve siyasetçi. Birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu ve yönetici olarak görev alan Temurci'nin, ekonomi ve siyaset alanlarında çok sayıda makalesi vardır. Siyasi çalışmalarına Gençlik Kollarında başlayıp İl Başkan Yardımcılıkları da dahil olmak üzere farklı görevlerde bulundu. Kendisinden önceki İl Başkanı Aziz Babuşçu'nun milletvekili adaylığının kesinleşmesinden sonra 8 Şubat 2015 tarihinde yapılan AK Parti İstanbul 5. Olağan İl Kongresi’nde sonra Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'na seçildi.

  HAYATI
  1970 yılında Rize'nin Çayeli ilçesinde doğan Selim Temurci, İmam Hatip Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını ve Doktorasını Marmara Üniversitesi’nde ekonomi üzerine tamamlayan Selim Temurci sonrasında özel sektörde üst düzey yöneticilik görevlerini yerine getirerek sivil toplum kuruluşlarında görev almaya başladı. Köprü Gurubu Derneği Başkanlığı'nın yanısıra bir çok sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev alan Temurci’nin ekonomi ve siyaset alanlarında yazdığı çok sayıda akademik makalesi vardır.

  SİYASİ HAYATI

  Siyasi çalışmalarına gençlik kollarında başlayarak İl Başkan Yardımcılıkları da dahil olmak üzere farklı görevlerde bulundu ve 2006 – 2009 yıllarında AK Parti Kağıthane İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009 -2012 yıllarında ise İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2012 -2015 yılları arasında Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 8 Şubat 2015 tarihinde yapılan AK Parti İstanbul 5. Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanlığı'na seçilerek şu anda bu görevi yapmaktadır.