Selülit Masajı nasıl yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 6 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. Selülit Masajı yapılışı
  Evde Selülit Masajı yapmak için öncelikle hazırlık yapmalısınız bayanlar daha sonra aşağıda tarif ettiğimiz gibi selülit masajını vücudunuza uygulayabilirsiniz.

  Öncelikle masaj için kullanacağınız yağı hazırlamalısınız. Masaj yağı için 1 adet taşıyıcı ve 1 veya 2 adet uçucu yağ belirlemeniz gerekiyor. Taşıyıcı yağ olarak zeytinyağı veya badem yağı kullanabilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandıran ve cilde iyi gelen uçucu yağlar arasından ise nane ve lavanta yağlarını kullanabilirsiniz. Karışım için, 1 yemek kaşığı zeytinyağına 3-4 damla lavanta yağı ve 3-4 damla nane yağı damlatın. Bu yağları kullanım kolaylığı sağlaması açısından bir kaseye alın.

  Masaj için kendinize rahat bir alan hazırlayın. Eğer masajı kendiniz yapacaksanız masajın yapılacağı bölgeye kolay erişebileceğiniz bir pozisyon belirleyin. Masajdan hemen önce ılık suyla duş almak masajın ve yağın etkisini arttıracaktır. Ayrıca masaj yağını vücut sıcaklığına gelinceye kadar ısıtırsanız bu yağın vücut tarafından daha kolay emilmesini sağlar.
  Selülit Masajı

  Problemli bölgeleri büyük hareketlerle ovmaya başlayın. Parmak uçlarınızla bastırarak etin parmak aralarından geçmesini sağlayın. Bu şekilde basınçla selülitin oluştuğu derin doku bölgelerine ulaşabilirsiniz. Çok hızlı hareketler yapmayın. Masajın etkisini göstermesi için selülitli bölgelere ve çevresine en az 10 dakika boyunca masaj yapın.

  Masajı tamamladıktan sonra 20-30 dakika kadar yağın cilt tarafından emilmesini bekleyin ılık suyla duş alabilirsiniz.

  selül,t-masaji-.
   
  Son düzenleme: 6 Mar 2014
Yükleniyor...