Selülite 2 Saatte Çözüm

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 17 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Selülitin oluşma nedenlerine baktığımızda tek bir sebep göremeyiz. Yağ, tuz ve su moleküllerinin bir araya gelmesiyle oluştuğuna göre ilk etap da aşırı yağlı besinlerden uzak durmanız gerekir.

  Selülit 2 Saatte Nasıl Çözümlenir

  Bazı gıdalar selülit miktarının artmasına neden olur. Trans yağ oranı yüksek olan gıdalardan özellikle uzak durmalıyız. Çünkü bu yağlar dolaşımı bozar. Salam, sosis, sucuk gibi gıdalara elveda demeliyiz. Ayrıca tuz mümkünse hiç kullanmayın çünkü vücudunuzda ödeme sebep oluyor.

  Selülit tedavisinde çözüm zihninizde başlayıp, zihninizde biter. Tutarlı olmak ve çok istemek de çözüme giden yolda sizin en büyük
  kurtarıcınız olacaktır.

  Selülite 2 Saatte Çözüm Önerisi

  Aktardan katı haldeki kakao yağını alıp, benmari usulüyle sıvılaşana kadar eritin. Erimiş kakao yağını selülit olan bölgelere masaj yaparak sürün. Birkaç dakika yağın kurumasını bekleyin. Streç filmle sıkıca sarın ve iki saat bekleyin. Kakao yağı cildinizde beklerken hafif kaşınma ve karıncalanma hissedeceksiniz, bu kan dolaşımın başladığını gösteriyor. Bekleme süresinin sonunda streç filmi açıp banyoya girin. Selülit olan bölgelere, iyice bastırarak lifle ovun. Banyodan çıkmadan hemen önce selülit olan bölgelere soğuk su tutun ve böyle kan dolaşımını artırın.

  Kakao yağı kürünü haftada 2 kez yapmanız gerekiyor. En ideal uygulama zamanı ise uykudan öncedir Yatmadan 2 saat önce kakao yağını sürün, bekletin, güzelce duşunuzu alın ve bebekler gibi mışıl mışıl uyuyun. Selülitin yeniden oluşmasını engellemek için haftada 1 kez kakao yağı ile masaj yapmaya devam edebilirsiniz. Bu süreçte günde 2 litre su içmeyi de ihmal etmeyin. Bol şans!
   
Yükleniyor...