Sevgi Boy Uzatıyor

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 21 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. Sevgisiz Büyüyen Çocuk Kısa Kalıyor
  Sevgi Çocuklarda Boy Uzatıyor

  Çocuklarda boy kısalığının birçok nedeninin olduğu, gözden kaçan en büyük nedenler arasında sevgisizliğin yer aldığı bildirildi.Çocuklarda boy kısalığının çeşitli nedenleri olduğunu belirten uzmanlar özellikle kronik hastalıklar ve beslenme yetersizliğinin boy uzamasını etkileyen en sık nedenler arasında yer alıyor.

  Her çocuğun sağlıklı büyüme ve gelişme sürecini yaşayamadığını ifade eden uzmanlar Boy kısalığının birçok nedeni var. Ailevi boy kısalığı, ergenliğin gecikmesi, iskelet sistemi hastalıkları, doğum kilosunun düşük olması, beslenme bozukluğu, kronik hastalıklar, uzun süreli ilaç kullanımı, büyüme hormonu eksikliği ve sevgi yoksunluğunu boy kısalığı nedenleri arasında sayılabilir.

  [​IMG]
   
 2. Cevap: Sevgi Boy Uzatıyor

  Küçük bir ilave etmek istiyorum bu konuda öncelikle teşekkkürler güzel bir konuya deyinmişsin Eylül..Anne ve babasından ayrı terk edilmiş çocuklar sevgiden yoksun büyüyorlar. Bu drumda olan çocukların boylarında duraklama görülebiliyor.Ayrıca Sevgiden yoksun büyüyen çocuk, hastaneye yatırıldığında ilaç kullanmadan bile kendiliğinden büyümeye başlıyor.. Burada çocuğa sevgi gösteriliyor, psikolojik destek veriliyor çocuğun gelişimine yardımcı olunuyor..
   
Yükleniyor...