sevgililer gününün tarihçesi

'Güncel Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 6 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. sevgililer gününün tarihi
  sevgililer gününün tarihçesi hakkında bilgi

  Nereden çıkmıştır sevgililer günü bunu bir çoğumuz merak etmişizdir bugünkü konumuzda sevgililer gününün tarihçesi hakkında sizlere kısa bilgiler hazırladık umarız merak edenler için açıklayıcı bilgiler sunmuşuzdur.

  Öncelikle Sevgililer Günü Tarihçesi Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gün. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda Aziz Valentin Günü olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

  Günümüzde Sevgililer Günü 14 Şubat, 1800 yıllarda Amerika'lı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay olmuştur. Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok fazla önem kazanmış, sevgililer günü tüm dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline gelmiştir.

  Dünyada sevgililer günü Hristiyan kökenli bayramlardan biri olduğu için bir çok müslüman ülkesinde hoş karşılanmamaktadır. Suudi Arabistan'da resmi olarak da kutlama etkinlikleri ve İslami olmayan bu Hristiyan Bayramının kutlanmasında kullanılan ürünlerin satışı ülkede yasaklanmıştır.
  Kaynak Vikipedia
   
Yükleniyor...