Sevgilisizler Günü

'Güncel Bilgiler' forumunda eftelya tarafından 11 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. Sevgilisizler Ne Yapsın?
  [​IMG]
  14 Şubat sevgililer gününü bazıları sevinçli bir telaş içinde, bazıları kara kara düşünüyor.Bu durumda elbette sevgilisizlerin canı sıkılır!.

  Sevgilisi olanlar ne hediye alacaklarını ve karşılığında ne hediye edileceğini, o geceyi nasıl geçireceklerini düşünüyor. Sevgilisizler bu özel güne karşı hafif öfke içinde, hatta kutlanmasa da olur diyor.

  “Yalnızlığın karanlığı yeterince sarsmıyormuş gibi, bu tek başınalığı gözümüze sokarcasına Sevgililer Günü kutlamak sinir bozucu diyenleri duyuyorum. Ailesi olmayanların, anne-baba günlerine kızmaları gibi, Sevgililer Günü de bazılarına gereksiz geliyor.

  Benim yoksa kimsenin olmasın bencilliği, biraz fazla kendinle ilgilenmek değil midir? Dünyanın sadece kendi etrafında döndüğünü zannedenler için öyle sanırım. Ne kötülüğü varmış özel günlerin?

  Özel günler ki, buna doğum günleri, evlilik yıldönümleri de dahildir, mutluluk vericidir. Sevdiğin insanları hatırlamak, onları mutlu etmek neden kötü bir düşünce olsun ki? Ülkenin şartları ortada, özel günlerin bahanesiyle piyasa da biraz hareket kazanıyor. Herkesin pırlanta alacak gücü yoktur mutlaka ama tek bir çiçek, içten gelerek yazılmış bir şiir, özenle hazırlanmış bir yemek de mi parayla?

  Yalnız olan ve 14 Şubatta sokağa adımını atmayan insanlar tanıyorum. Neden? Yolda el ele yürüyen, keyifli çiftler görünce psikolojileri bozuluyormuş. Başkaları için sevinmek bu kadar zor mu?

  Bence 14 Şubat mutlaka kutlanmalı. Hâlâ sevgiye inanan insanların var olduğunu görüp, aşkın kudretine bir kez daha gülümsemeli. Bugün sevgilisi olanların günü değil, sevgiye inananların günü!

  Sevgilisizler! 14 Şubat günü dışarı çıkın.
  Ellerinde çiçekler olan, gülümseyen çiftleri seyredin. Biraz hayal kurun. Kendinizi o resmin içinde düşünün. Hani ne düşünürseniz onu çağırırsınız ya, bol bol hayal kurun işte! Kendinize bir hediye alın. Bir kitap, bir albüm, belki bir sinema veya şöyle okkalı bir kahve ısmarlayın.


  14 Şubat Sevgililer Gününü kutlayın. Dışarıda hâlâ seven insanlar olduğu için, aşk hâlâ bizi terk etmediği için mutlu olun. Sokakta dolaşan sevgiye kocaman bir selam yollayın. Birileri sevmeye ve aşka inanamaya devam ettiği sürece, sizin de umudunuz taze kalacaktır. Dua edin dünyada her 14 Şubatta el ele dolaşan çiftler olsun çünkü ben bir 14 Şubatta dışarı bakıp, hiç birbirini seven çift görmemekten korkuyorum.

  Sevginin Günü Kutlu Olsun!
  Alıntı
   
 2. Cevap: Sevgilisizler Günü

  Ben o günü bilgisayarımla başbaşa geçireceğim ... :))))
   
 3. Cevap: Sevgilisizler Günü

  Bu yazı pardusu anlatmış ve pardusta tavsiyeleri uygulasın diyecektim ama o çoktaaaann plan yapmış :f196:
   
 4. Cevap: Sevgilisizler Günü

  Şu insanoğlu ne garip... Herşeyden bir pay çıkarıyorlar :)

  Ama şu kısmı güzel ''Kendinize bir hediye alın. Bir kitap, bir albüm, belki bir sinema veya şöyle okkalı bir kahve ısmarlayın.''
   
 5. Cevap: Sevgilisizler Günü

  Bu tavsiyeyi uygulamaya calışırım belki işe yarar sağol paylasım için ;)
   
 6. Cevap: Sevgilisizler Günü

  Paylaşm qüzeL... sevqiLisiz sevqiLiLer qününDe en iyi pLan sevqiLisiz arkadaşLarLa "Pizza+Kola+Abur cubur+Film+Müzik" 5'lisi cok ise yarıo:)
   
 7. Cevap: Sevgilisizler Günü

  sevgi hergün her dakika her saniye var :) sevgiye bir gün yetmez ki... tavsiyelerini uygulayacağım sağol ;)