Şeytanın Üzüntüsü

'Dini Bilgiler' forumunda menzil tarafından 9 Eyl 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Evliyânın büyüklerinden birisi, hac zamânında insan kılığına girmiş olan İblis'i Arafat'ta gördü. Zayıflamış ve benzi solmuş, gözü yaşlı ve kamburu çıkmış olarak perişan bir haldeydi.Evliyâ olan zât, İblis'i tanıyıp ona dedi ki:

  -Niçin gözün yaşlıdır? kim ağlattı seni?

  -Ticâret yapmak fikri olmadan, sırf Allah rızâsı için hac yapmağa gelenlerin, arzularının Allahü teâlâ tarafından kabul edilmesinden korktum. Onun için ağlıyorum.

  -Peki seni zayıflatan nedir?

  -Hacıları getiren atların inlemeden, kişneyerek gelmelerine üzüldüm. Halbuki benim yoluma gidenleri böyle götürselerdi, sevincim çok artardı.

  -Pekâlâ,benzini solduran nedir?

  -Müslümanların ibâdetlerine devam etmeleri ve birbirleriyle yardışmalarıdır. Şâyet isyânda yardımlaşsalardı, sevincim ziyâdeleşirdi.

  -Seni çökertip, belini büken nedir?

  -Kulların, (Yâ Rabbi! senden son nefeste imân-ı kâmil ile ölmemi istiyorum) diye yalvarmasıdır. Halbuki ben onları, kendi işlerini ve ibâdetlerini beğendirip, imânsız gitmeleri için çalışmaktayım. Allaha böyle yalvaranların, benim bu iş için çalıştığımı anlamalarından korkuyorum onun serinden korusun epimizi insalah....   

 2. Cevap: Şeytanın Üzüntüsü

  bilgi için teşekkürler,çok korkunç görüntüsü varmış bu şaytanın iyiki bana görünmedi bayılır kalırdım heralde
   

 3. Cevap: Şeytanın Üzüntüsü

  herkese hergün bismillahirrahmanirrahim önemli olması lazım. Mesela bismillahirrahmanirrahim hiç olmazsa ancak seytan o insan beraber iman zayıf oldu çok zarar oldu bu kolay değil zor iman çok çalışmak olmak lazım... Allah dünya'da insanlar final gibi oldu çok çalışmak lazım... herkese cennet beraberler gidecekler inşallah. 1.iman 2.5vakit 3.oruç tutmak 4.zekat vermek 5.hacca gitmek içinde çok önemli farz oldu mecbur
   

Yükleniyor...