Sgk diş telini karşılıyormu

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 14 Ara 2013 tarihinde açılan konu

 1. Sgk diş telini karşılıyormu bu soru birçok kişi tarafından soruluyor.Özellikle çocukların diş tedavisinde büyü önemi bulunan diş teli sosyal güvenlik kurumu olan sgk tarafından karşılanıyormu sorusunun yanıtı;Çocuklar 18 yaşına gelene dek sgk diş tedavilerinin her yöntemini karşılıyor.

  Ortodonti Tedavisini SSK Karşılıyor mu?

  SGK ancak 18 yaşın altındaki hastaların ortodontik diş tedavilerini karşılıyor, 18 yaşını doldurmuş olan sgk'lıların tedavilerini ise karşılamıyor malesef.

  Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinin 4.5.1. Diş Tedavileri” maddesinin 4. Fıkrasında (Değişik: RG-1 /8/2013-28725) yer alan,konuyla ilgili hüküm: 18 yaşını doldurmuş kişilerin ortodontik diş tedavilerine ilişkin giderler Kurumca ödenmez.

  Yalnız 18 yaşını doldurmuş kişinin ortodontik diş tedavisi 5510 sayılı Kanunun genel sağlık sigortasına ilişkin hükümlerinin yürürlük tarihi öncesinde başlamış ve devam ediyor ise söz konusu tedavi bedelleri karşılanır. Sınıf I, II, III ve ortognatik cerrahide uygulanan ortodontik tedaviler; SUT eki EK-2/Ç Listesindeki “7.1 Tanıya dayalı ortodontik tedavi işlemleri bölümünde yer alan işlem kodları üzerinden Kurumca karşılanmaktadır.
   
  Son düzenleme: 14 Ara 2013
Yükleniyor...