Sibel Üresinin Olay Yaratan Konuşması

'Haberler' forumunda Ezlem tarafından 25 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. Sibel Üresin açıklaması
  Sibel Üresin konuşması
  Çok eşlilik yasal olsun diyen kadın

  Sibel Üresinin Olay Yaratan Konuşması

  Muhafazakar kesim tarafından tanınan ve Fatih, Ümraniye, Bahçelievler, Eyüp gibi belediyeler için aile içi iletişim ve eğitim seminerleri veren Sibel Üresin Habertürk gazetesine çok tartışılacak açıklamalar yaptı. Erkeklerin dördüncü kadına kadar imam nikahı yapabileceğini, ancak iki, üç ve dördüncü eşlerin suistimal edildiğini belirten Üresin, “Boş ol’ dendiği zaman kadın ortada kalıyor. Bu nedenle çok eşlilik yasalaşmalı. Zengin, kariyerli, parası olan ve cinsel gücü fazla olan erkek çok eşliliği seçebiliyor. Hiçbir kadın fakir bir adamın ikinci karısı olmaz. Erkek, daha cilveli, daha çok gülen, cinsel anlamda kendisini mutlu eden kadına koşuyor. Erkek olsam, çok eşli olurdum” dedi.

  Sibel Üresin, kadınların çok eşliliği bir kurtuluş olarak görmeleri gerektiğini de iddia ederek “Boşandığında kaybedecekleri, kazanacaklarından fazla olan kadın, kalmayı tercih ediyor. Çok eşlilikte asıl ağır fatura erkeğe çıkıyor. Madden ve manen zarara uğruyor. Çokeşli olduğunu itiraf edenleri alkışlıyorum ve kutluyorum. Çok eşlilik toplumdaki çarpık ilişkileri ve kızların evde kalma sorunlarını ortadan kaldırır” diye konuştu.

  Dayak ve aldatmanın boşanma sebebi olmadığını söyleyerek daha da ileri giden Sibel Üresin, “Türkiye’deki kadınların yüzde 80’i dilinden dayak yiyor. Yatak odasında mutlu olmayan kadın, her durumda problemlidir. Kadın kocasına itaat etmeli. Erkek de karısına Allah’ın emaneti olarak davranmalı” ifadelerini kullandı.

  Netten alıntı
   
Yükleniyor...