Sıcaklarda Nasıl Giyinmeliyiz

'Sağlık Rehberi' forumunda zamaneanne tarafından 20 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. Sıcaklarda Nasıl Giyinmeli


  Sıcaklarda Giyinme Önerileri


  [​IMG]

  Yoğun yaz sıcaklarının yaşandığı bugünlerde nasıl giyinmemiz gerektiği konusu herkesin kafasını kurcalıyor. İşte size yaz sıcaklarında giyinme önerileri:

  Yaz aylarında, aşırı sıcak nedeniyle, açık alanlar tercih ediliyor. Terini kurulamayan kişilerde adale spazmlarına çok sık rastlanıyor. Bu spazmlar, ileri yaşlarda romatizmal hastalıkları da beraberinde getirmektedir. Bağ, bahçe ve tarla gibi terletici ortamlarda çalışan kişiler, özellikle penye türü giyecekleri tercih etmeli ve sık sık vücutlarında oluşan teri kurutmalılar. Aksi halde, yumuşak dokularda dayanılmaz ağrılarla karşı karşıya kalabilirler.

  Pamuklu giyecekler vücudun salgıladığı teri emer. Eğer teri emici giysiler giyilmezse salgılanan toksik maddeler gözenekleri tıkar. Bu toksik maddelerin atılımı azalarak vücuda zararlı hale gelir.

  Özellikle el dokuması kumaşlarımız hem estetik, hem nostaljik bir tesir de oluşturur. Dış giyimde keten, iç giyimde pamuklu giyecekler kullanmak uyugun bir seçim olacaktır. İç kıyafetlerde ince kumaşlardan yapılmış bol pantolan veya etekler, üzerine yırtmaçlı uzun tunikler giyilebilir. Elbiselerin yakasız olması da rahatlatıcı bir etken olacaktır, çünkü örtünün altından fazlalık yapabilir.
   
Yükleniyor...