Sigaraya Bakanlıktan Yeni Birim

'Sağlık Rehberi' forumunda Merve tarafından 8 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Sigaraya Bakanlıktan Yeni Birim
  Sigara İçin Yeni Bir Birim

  Sağlık Bakanlığı tütün bağımlılığı tedavi ve eğitim birimlerinin tesis, hizmet, personel kıstas ve standartlarının tespit edilmesi, bunların açılması, faaliyetleri ve denetlenmelerine ilişkin usul ve esasları düzenleyen, Tütün Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Birimleri Hakkında Yönetmelik Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.

  Buna göre, tütün bağımlılığı tedavisi ve eğitimindeki uygulamalara yönelik bilimsel nitelikli tavsiye kararları almak üzere Bakanlıkça, Tütün Bağımlılığı Tedavi Usulleri Bilim Komisyonu kurulacak. Komisyon, bakanlık müsteşarı veya görevlendireceği bir müsteşar yardımcısının başkanlığında 15 kişiden oluşacak.

  Ülke genelinde tütün bağımlılığı tedavisinin gelişimini izleyerek, alınacak tedbirler ve belirlenecek ulusal stratejiler konusunda Bakanlığa görüş bildirecek olan komisyon, Bakanlığın talebi doğrultusunda birimleri yerinde inceleyip, değerlendirecek.

  Tütün bağımlılığı tedavi usulleri ile ilgili tanı ve tedavi protokollerinin hazırlanmasına ve güncellenmesine katkıda bulunacak olan komisyon, yönetmelik kapsamında Bakanlıkça belirlenecek konularda da görüş bildirecek.

  Yönetmelikle, birimlerin kurulması, çalışma usul ve esasları ile personel standardı da belirlendi.

  Söz konusu yönetmelik bugünden itibaren yürürlüğe girdi.  alıntı
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Sigaraya Bakanlıktan Yeni
 1. Merve
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  929
 2. Sitem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  560
 3. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,514
 4. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  828
 5. Blue
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  1,960