Sigarayı Bıraktıran Aşı

'Teknoloji Haberleri' forumunda Wish tarafından 18 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Sigarayı Bıraktıran Aşı
  Nicvax

  [​IMG]

  Nikotin tabletlerinden daha etkili olan aşı bir yıl sonra piyasada olacak ve doktor kontrolünde yapılacak.

  Glaxo-SmithKline’ın geliştirdiği sigarayı bıraktıracak aşıda yüzde 50 başarı sağlandı, bir yıl içinde piyasada olacak . NIcVAX adı verilen aşı, vücuda enjekte edilen antikorların bağımlılık yaratan nikotin moleküllerini engellemesini sağlıyor.

  Bu sayede nikotin molekülleri kan yoluyla beyne ulaşamıyor ve içici sigaradan istediği keyfi alamıyor. Aynı zamanda bunun bağımlılık yaratıcı etkisi de ortadan kaldırılmış oluyor. Uzmanlar aşının bu yönüyle bugüne kadar sigarayı bırakmaya yardımcı olarak piyasaya sürülen nikotin tabletleri ve sakızlardan farklı olduğuna dikkat çekiyor.

  BİRKAÇ AY AŞI OLMAK GEREKİYOR

  Aşının laboratuvardaki ilk insanlı deneylerinde yüzde 50’ye varan başarı sağlandı. Glaxo’nun aşı için 540 milyon dolar yatırım yaptığı ve bu aşıdan milyarlarca dolar gelir elde etmeyi beklediği belirtiliyor. Aşıyı kullanan deneklerin 1 yıl içinde yeniden sigara içmeme oranı aşısız sigara bırakanlara göre 3.5 kat daha başarılı. Aşı 1 yıldan az bir süre içinde piyasaya çıkacak. Sigarayı bırakmak isteyenler aşıyı birkaç ay üst üste olmak zorunda.
   
 2. Cevap: Sigarayı Bıraktıran Aşı

  -Ben aşıdan korkarım olmayacağım....
  -Gel kaçmaaa..Mecbur bırakacan o sigarayııııı...Nı ha aha haa ..
  -Ben bırakacağım da o beni bırakmıyor :)
  -Dett espri yapma Hominugırtlakus Nikatinus...
   
 3. Cevap: Sigarayı Bıraktıran Aşı

  aşı maşı bizi bozar abi :D ben bırakamam şu aralar sigarayı... dumansız hava sahası istiyorsan dertsiz hava sahası göster bize evdeki sloganımız budur :)
   
Yükleniyor...