siğil nasıl geçer evde çözüm

'Ders notları' forumunda anniccha tarafından 10 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siğilin evde tedavisi ile ilgili birçok yöntem duymuş olabilirsiniz ancak maalesef bu yöntemlerin pek çoğu işe yaramaz. Aşağıda siğili geçirmek için en sık kullanılan yöntemler hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz ancak bu yöntemlerin bazı kişilerde işe yaramayabileceğini lütfen unutmayın. Eğer siğiller yayılıyorsa ve sık aralıklarla görülüyorsa en güvenli tedavi yöntemi bir cilt doktoruna gitmeniz olacaktır.

  C Vitamini Tableti: Yüksek oranda asit içeren C vitamini siğile neden olan virüsle savaşırken siğilin kendi kendine düşmesine yardımcı olabilir. Bu yöntemi denemek istiyorsanız 1 adet C vitamini tabletini kırıp 5-6 damla suyla yoğun bir merhem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra siğilin üzerine sürün ve yara bandı yapıştırın. 3 gün beklettikten sonra yara bandını çıkarabilirsiniz.

  Selobant: Sadece siğilin üzerimi kapatacak kadar küçük bir selobant parçasını siğilin üzerine yapıştırın. 6 gün bekledikten sonra selobandı çıkarın ve siğilin bulunduğu bölgeyi 20-30 dakika ılık suda tutun. İyice yumuşayan siğili ponza taşıyla temizleyebilirsiniz. Cildinize zarar vermemek için ponza taşını fazla bastırmayın. Bu yöntem için en çok önerilen bant arkası gümüş rengi olan ve ışık geçirmeyen bantlar.

  E Vitamini Kapsülü: E vitamini kapsülünü kırın ve içinde çıkan sıvıyı siğil üzerine sürüp pamuklu bir bandajla sarın. Gece hava alması için bandajı çıkarın ve sabah tekrar E vitamini sürüp bandajla sarın. Bunu 3 gün boyunca tekrarlayın.

  Çay Ağacı Yağı: Kulak pamuğuna damlattığınız çay ağacı yağını siğil üzerine sürün ve yara bandıyla kapayın. Bunun her gün tekrarlayarak 3 hafta kadar uygulayın.

  Hint Yağı: Siğil yumuşayana kadar günde 2-3 kez kulak pamuğuna damlattığınız Hint yağını siğil üzerine sürün.

  Aspirin: 2-3 tablet aspirini iyice ezin ve 3-4 damla su ekleyerek siğil üzerine sürülebilecek kıvama getirin. Siğile sürdükten sonra yara bandı yapıştırın ve 1 gece bekletin. Salisilik asit içeren aspirin siğilin kısa sürede geçmesine yardımcı olabilir.

  Limon Kabuğu: Siğili geçirmek için evde uygulanan yöntemlerden bir diğeri rendelenmiş limon kabuğunu siğil üzerine koyup yara bandı yapıştırmaktır. Limon kabuklarını her gün tazeleyerek siğil yumuşayıncaya kadar bu yöntemi deneyebilirsiniz. Aynı uygulamayı taze fesleğenle de yapabilirsiniz.

  Sarımsak Kapsülü: 2 hafta boyunca günde 2 adet sarımsak kapsülü almak siğil tedavisi için öneriliyor ama etkisi konusunda kesin bir bilgi yok.

  Havuç: Havucu çok ince rendeleyin ve siğile sürülebilecek kıvama gelinceye kadar 3-4 damla zeytinyağıyla karıştırın. Karışımı her gün 2 kez 30’ar dakika olarak siğil üzerine sürün ve bekletin. Bu formülün işe yaraması için en az 3 hafta boyunca her gün tekrarlamanız gerekiyor.

  Muz Kabuğu: Muz kabuğundan küçük bir parçayı keserek kabuğun içi siğile gelecek şekilde yerleştirin ve yara bandı yapıştırın. Muz kabuğunda bol miktarda bulunan potasyum siğili geçirinceye kadar bu uygulamayı tekrar edin.

  Sirke: Küçük bir parça pamuğa (siğili kapatacak boyutta) sirke damlayın ve siğilin üzerine koyup yara bandı ile kapatın. Siğilin görünümü hafifleyinceye kadar pamuğu her gün tazeleyerek 1 hafta boyunca yapın.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Eki 2014
Yükleniyor...