Şık ve zevkli bir ev için beş muhteşem hile!

'Ev ve Dekorasyon' forumunda aykuta tarafından 11 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Malum yaz geldi evlerinde boya yapmak isteyenler için birkaç hile..

  Duvarlarınız pürüzlüyse, mümkün olan en mat son kat boyayı kullanın - boyadaki en ufak parlaklık ışığı çekecek ve tümseklerin göze batmasına neden olacaktır; son kat boyanın mat olması ise bunun tam tersini sağlar.

  Küçük bir odanın tavanını beyaza, duvarlarını bir başka renge boyarsanız, duvarlar yakında, tavan ise daha yüksekte görüneceğinden, kendinizi bir huninin içindeymiş gibi hissedersiniz. Ancak tavanı da aynı renge boyarsanız bu etkiyi hissetmezsiniz.

  Ustaların duvarlara zarif süpürgelikler ya da pervazlar yerleştirmesinin nedeni uyumlu bir görünüş elde etmekti. Duvarların çok 'boş' ya da sıkıcı göründüğünü düşünüyorsanız, onları uyumlu görünecek biçimde boyayın: sahte süpürgelikler ya da kornişler ekleyin.

  Dolaplar, eşyalarınızı ortadan kaldırmak için gerçekten de çok yararlı; peki ya çirkin bir ahşaptan yapılmışlarsa? Dolaplarınızı boyamayı düşünün: onları görüş biçiminiz bütünüyle değişecek. Yalnız, boyama hazırlığı çok önemli: ilk olarak dolabı iyice zımparalayın ve son kat boyanın iyi oturması için özel bir astar boyayla boyayın.

  Kalorifer peteklerinin öne çıkmasını istemiyorsanız onları pervaz gibi kullanmayın - petekleri duvarınızla aynı renge boyayın (aynı yöntemi çerçeveler için de uygulayabilirsiniz).
   
 2. Cevap: Şık ve zevkli bir ev için beş muhteşem hile!

  Kalorifer petekleri fikri ilginçti
  Öneriler için tskler aykuta
   
Yükleniyor...