Sık Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 15 Kas 2013 tarihinde açılan konu

  1. Makyaj yaparken sıkça yapılan makyaj hataları neler bugünkü sayfamızda bu konuya deyinmek istedik.Makyaj ile ilgili tüm konularda bayanlar oldukça meraklı hep yeni birşeyler öğrenme peşindeler.Bu nedenle makyaj konusunda en sık yapılan makyaj hataları nelermiş hepbirlikte öğrenmeye ne dersiniz.

    [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/sikyapilan-makyajhatalari-7751.jpeg]sikyapilan-makyajhatalari-7751[/IMGALT]

    Giydiğiniz bluz veya gömlekte bulaşmış bir fondöten kötü bir görüntü oluşturur. Bu, yüz rengi ile boynunu eşit tutmak için fondöteni boynuna da uyguladığını gösterir. Eğer fondöteniniz cildinizin rengini değiştiriyorsa doğru renk uygulamadığınız anlamına gelir.Eğer renk cildinizde kayboluyorsa bu doğru renk demektir.

    Dudak kenarınız ve dudak kaleminiz arasındaki belirgin çizgi olması kötü görünür. Doğal bir görünüm için doğal dudak renginizin bir koyu ya da aynı renk dudak kalemini seçin.Belirgin kaşları seviyorum, ama sivri bir kaş kalemi ile çizilmiş kaşların görünümü çok çirkin oluyor . Kaş rengine uygun bir far ile kaşlarınızı doldurmak ve belirginleştirmek en güzel yol.Allığınızı far niyetine kullanıyorsanız bunu hemen bırakın. Allığın rengi göz çevresi için uyarlanmıştır ve gözlerinizin yorgun görünmesine sebep olabilir.