Sıkıntı Duaları okunuşu ve anlamı

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 1 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Sıkıntı Duaları okunuşu ve anlamı  Sıkıntılı anlarınızda okuyacağınız dualardan birtanesi Ruhi Bunalım ve Sıkıntılar Esnasında Okunacak Dua şöyledir;

  Kalplerimizin sıkıldığı, ruhlarımızın daraldığı bu anlarda Ruhları sıkan ve daraltan Kabid olan Allah, isterse Basit olan Allah ruhları bu sıkıntıdan kurtarır. Bunun için duaları kabul eden Mucib olan Allah’a dua etmemiz gerekmktedir.

  Allahın izniyle bu dua ile sıkıntılarımızdan kurtuluruz. Allah bizi kalp sıkıntılarından korusun inşallah.

  Sıkıntı Duası
  Yâ Vedûd ! Yâ Vedûd ! Yâ Vedûd ! Yâ ze’l-Arşi’l-Mecîd! Yâ Mubdiu, Yâ Muîdu! Yâ Fe’âlun limâ yurîd! Es’eluke bi nurî vechikellezi mele’e erkâne’ arşike ve es’eluke bi gudretikellezî kadderte bihâ alâ halkike ve bi rahmetikellezi vesi’te kulle şey’in lâ ilâhe illâ ente, Yâ Muğîsu eğîsnî, Ya Muğîsu eğîsnî, Ya Muğîsu eğîsnî

  Sıkıntı Duası Türkçe Meali

  Yâ Vedûd ! Yâ Vedûd ! Yâ Vedûd ! Ey yüce Arşın sahibi! Ey her şeyi hiçten yaratan Mubdi! Ey ölmüş yaratıkları yeniden yaratacak Muîd!

  Dilediğini yapabilen Allah’ım.Arşının rükünlerini dolduran Zâtının nuru hürmetine, bütün yaratıklara gücünün yettiği kudretin ve her şeyi içine alan rahmetin hürmetine… Sana yalvarıyoruz… Senden başka ilah yoktur.Ey imdad isteyenlerin yardımcısı !Bizim imdadımıza koş ! Ey zorda kalanlara yardım eden ! Bize yardım eyle.
   
Yükleniyor...