Simpsonlar, Müslümanları kızdırdı

'Haberler' forumunda chemist tarafından 11 Oca 2009 tarihinde açılan konu

 1. Simpsonlar, Müslümanları kızdırdı  Simpsons'ların son bölümü, İngiltere ve ABDde yaşayan Müslümanların tepkisini çekti

  Dünyanın en çok sevilen çizgi dizilerinden Simpsons Ailesi, son bölümünde İngiltere ve ABDde yaşayan Müslümanların tepkisini çekti. İngilterede dün yayınlanan bölümde, ailenin babası Homer Simpson, yan taraflarına taşınan Müslüman aileyi “terörist olarak nitelendiriyor. Ailenin yaramaz oğlu Bart, Beşir adlı Müslüman çocukla arkadaş oluyor. Daha sonra Homer, Müslüman babayı garajda dinamit kalıplarıyla görüyor. Ve ailenin bilgisayarını hackliyor. Burada çevredeki binaların ve alışveriş merkezinin krokilerini buluyor.

  Bardaki arkadaşlarına konuyu açtığında ise Barmen Moe, ona “Aileyi yemeğe çağır. Sonra da gerçekleri öğrenmek için onu Jack Bauerla tanıştır diyor. Aşırı İslamcı saldırganlara işkence yapmakla ünlü FBI ajanı Jack Bauer, ABDde izleyici rekorları kıran 24ün baş karakteri.

  Ancak sonradan Müslüman babanın eski binaları patlatan ve yenilerini yapan bir müteahhitlik şirketinde çalıştığını öğreniyor ve onlara özür yemeği veriyor. ABDdeki ve İngilteredeki Müslümanlar çizgi filmi protesto etti. Simpsonsın yaratıcısı Matt Groening ise, “Biz ön yargıları eleştirmek için bu bölümü çektik diyerek dizisini savundu.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Şub 2012
 2. Cevap: Simpsonlar, Müslümanları kızdırdı

  Daha öncede bazı ülkelerde eğitimin bu tarzda verildiğini okumuştum.Küçük beyinlere müslümanları terörist olarak gösterip bilinçsizce o yönde eğitim vermeleri ne acı..
  İslamiyet asla bir terör ve protesto dini değildir..Müslüman ne terörist olabilir, ne de bir terörist Müslümandır..

   
 3. Cevap: Simpsonlar, Müslümanları kızdırdı

  Hani derler ya ''Mühür kimdeyse Süleymen odur'' diye.Ne yapabilirsiniz ki?Güç sizde değil,siz sadece üstünüzdeki karalamaları temizliklemekle meşgul olursunuz.
   
 4. Cevap: Simpsonlar, Müslümanları kızdırdı

  Aslına bakarsanız ben bölümde kızacak birşey bulmadım... Şöyleki böyle bir önyargı gerçekten var bu önyargı eleştirilmiş Sİmpsonlarda....
   
Yükleniyor...