Şirkten Korunma Duası

'Dualar ve Faziletleri' forumunda YAREN tarafından 29 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. Allah'a Şirk Koşmaktan Korunma Duası
  Şirkten Kurtulma Duası

  Bir çoğumuz Allah’a şirk koşmadığımızı düşünürüz. Şirk koşmak tanım olarak Allah'a eş koşmak demektir. Bazen bir müslüman farkında olmadan yağmur olmadığından buğdayın olmadığını söyler, bazen farkın da olmadan bir hastalıktan ineklerin süt vermediğini vs. söyler. Bunları derken sanki rızkı veren hayvanlar ve tabiat imiş gibi davranır. Bu tip sözler küfr-ü mutlakta olan tabiatperestlere aittir.

  Kur'an'da ayette şöyle bildirilir:

  إِنَّ الشِّرْكَ لَظُلْمٌ عَظِيمٌ

  inneş şirke le zulmun azîm(azîmun)

  Şüphesiz şirk azim bir zulümdür.

  Lokman Suresi (13)

  Bazen müslüman farkında olmadan Allah’a küfredebilir. Nitekim bir rivayete göre peygamberimiz 70, diğer bir rivayete göre 100 kere kelime-i şehadet getirdiği hadiste bildirilir. Kelime-i Şehadet iman’ın tazelenmesinde çok önemlidir. Kelime-i şehadetin yanı sıra bir dua daha vardır. Hadislerde beyan edilmiştir.

  Şirkten Korunmak İçin Dua Arapça Orjinal Metin

  [​IMG].


  Şirkten Korunmak İçin Dua Latince Metin

  Allahumme inni euzu bike min en uşrike bike şey'en ve ene a'lemu ve estağfiruke lima la a'lemu inneke ente allamulğuyubi.

  Şirkten Korunmak İçin Dua Türkçe Meali

  Allahım! Şüphesiz ben bilerek herhangi bir şeyi şirk koşmak (eş ve ortak tanımak) tan sana sığınırım.Bilmeyerek işlemiş olduğum(şirk ve hatalarım) ın senden bağışlanmasını dilerim. Şüphesiz ki bütün gaybları (gizli şeyleri) ancak sen bilirsin.

  (et-terğıb ve et-terhib: 1/76)

  Rabbim bizleri bilmeden şirke düşmekten korusun. Bu duayı sabah akşam okumak iyidir.


   
Yükleniyor...