Şişman Çocuklara zayıflama önerileri

'Bebek Bakımı' forumunda Burcu tarafından 30 May 2014 tarihinde açılan konu

 1. Son günlerde obeziteye karşı amansız bir savaş başlatıldı. Hızla artan fast food beslenmenin yanısıra, GDO'su ile oynanan gıdalar ve özellikle çocuklarda oluşan internet bağımlılığı şişman bir nesil oluşumu sağlıyor. Hal böyle olunca da diyetisyenlerin yolu aşındırılıyor.

  Şişman çocukların zayıflaması için ilk yapılması gereken cips, asitli içecek, çikolata gibi atıştırmalıkların alımı ve tüketilmesi durdurulmalıdır. Abur cubur olarak tabir edilen bu yiyecekler özellikle televizyon ve internet başındayken daha çok tüketiliyor bu da aşırı kilo alımına neden oluyor.

  Çocuklarınızı televizyon karşısında, internet başında çok fazla oturtmayın. Sürekli oturan bir çocuk haliyle kilo alacaktır. Çocuklarınızı mümkün olduğunca aktif oyunlar oynamaya yönlendirin.

  Düzenli beslenme alışkanlığını hem siz hem çocuğunuz benimseyin ve uygulayın. Düzenli yemek yiyen çocuk abur cubur yeme ihtiyacı hissetmez.

  Eğer maddi imkanlarınız varsa çocuğunuzu ilgi duyduğu bir spora yönlendirin. Hangi dalda kabiliyeti varsa onun isteği doğrultusunda aktivitelere katılmasını sağlayın.

  Çocuğunuzu diyet yapmaya zorlamayın. İçinden gelmediği sürece diyete uymayacak sizden gizli kaçamaklar yapacaktır.